Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Primátor opět odpovídal na dotazy občanů

  • Havířov,

V Kulturním domě Radost debatoval primátor města opět s občany. Ty trápí ve městě nejvíce nedostatek parkovacích míst, neopravené chodníky a další témata. Odpovědi na ty nejzajímavější, vám nyní nabízíme.

Na ulici Na Nábřeží jezdí řidiči rychle a projíždí zde i nákladní automobily, přesto že se to nesmí. Co s tím?

“My takové poznatky nemáme, příspěvek toho občana byl velmi zajímavý a budeme celou problematiku řešit jak ve spolupráci s policií ČR, tak ve spolupráci s městskou policií, protože pokud to, co ten pán říkal se podaří prokázat kvantitativně a budeme schopni opravdu prokázat výskyt těchto jevů, tak je to velký problém a budeme to muset řešit a předpokládám, že to budeme chtít řešit v co nejkratší době. Takže některá opatření budeme schopni realizovat pravděpodobně velmi rychle a teď se bavíme zrovna třeba o tom úsekovém měření,“ uvedl primátor města Havířova Josef Bělica (ANO).

Občané se také ptali, za vzniknou parkovací místa u nového skateparku, který se v centru města dokončuje.

“Skate park se bude kolaudovat, samozřejmě tam jsou prostory, které jsou určeny pro rozvoj lokalit. Já si nemyslím, že bychom je do budoucna chtěli celé zastavět parkovacími kapacitami, ale samozřejmě budeme i parkování v této oblasti řešit,“ odpověděl primátor.

Další dotaz směřoval, co je město schopno udělat, aby bylo přecházení na Bludovickém kopci více bezpečné.

“Já úplně nevím, jestli je zásadní problém chodník na jedné straně. Nemyslím si to. Já jsem z jejího dotazu měl spíš pocit, že tam chybí přechody pro chodce, že to přecházení v celé té oblasti je nebezpečné. To je ta problematika, která je velmi zajímavá a potřebuje nastínit další řešení, takže uvidíme, jak se nám podaří s odborem komunálních služeb se na to hluboko podívat,“ dodal Josef Bělica.

Další občan měl dotaz, proč není v nové smuteční síni klimatizace.

“Nevím, budu to muset prověřit. Mě vůbec nenapadlo, že by tam ta klimatizace nebyla. Já jsem byl tím dotazem zaskočen, samozřejmě to prověřím a v případě, že tam klimatizace není a bude se vyžadovat, tak předpokládám, že to není nic neřešitelného, ale jsem z toho překvapen.,“ doplnil primátor.

Občany také zajímá, zda dojde k rekonstrukci chodníku a celého prostranství v parku za KD Radost.

“Nepodařilo se nám vysoutěžit projektanta, oslovili jsme společnosti, oslovili jsme firmy, pořádali jsme výběrové řízení, bohužel se nám to nepovedlo. Takže se snažíme vysoutěžit projektanta, protože je to zvláštní druh projekčních prací a samozřejmě to chceme řešit co nejdříve, ale bez projektu se prostě nehneme,“ vysvětlil primátor.

To byly odpovědi na některé ze zajímavých otázek občanů. Další setkání s primátorem se uskuteční po letních prázdninách.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy