Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Primátor opět odpovídal na dotazy občanů

Havířov |

V Kulturním domě Radost debatoval primátor města opět s občany. Ty trápí ve městě nejvíce nedostatek parkovacích míst, neopravené chodníky a další témata. Odpovědi na ty nejzajímavější, vám nyní nabízíme.

Na ulici Na Nábřeží jezdí řidiči rychle a projíždí zde i nákladní automobily, přesto že se to nesmí. Co s tím?

“My takové poznatky nemáme, příspěvek toho občana byl velmi zajímavý a budeme celou problematiku řešit jak ve spolupráci s policií ČR, tak ve spolupráci s městskou policií, protože pokud to, co ten pán říkal se podaří prokázat kvantitativně a budeme schopni opravdu prokázat výskyt těchto jevů, tak je to velký problém a budeme to muset řešit a předpokládám, že to budeme chtít řešit v co nejkratší době. Takže některá opatření budeme schopni realizovat pravděpodobně velmi rychle a teď se bavíme zrovna třeba o tom úsekovém měření,“ uvedl primátor města Havířova Josef Bělica (ANO).

Občané se také ptali, za vzniknou parkovací místa u nového skateparku, který se v centru města dokončuje.

“Skate park se bude kolaudovat, samozřejmě tam jsou prostory, které jsou určeny pro rozvoj lokalit. Já si nemyslím, že bychom je do budoucna chtěli celé zastavět parkovacími kapacitami, ale samozřejmě budeme i parkování v této oblasti řešit,“ odpověděl primátor.

Další dotaz směřoval, co je město schopno udělat, aby bylo přecházení na Bludovickém kopci více bezpečné.

“Já úplně nevím, jestli je zásadní problém chodník na jedné straně. Nemyslím si to. Já jsem z jejího dotazu měl spíš pocit, že tam chybí přechody pro chodce, že to přecházení v celé té oblasti je nebezpečné. To je ta problematika, která je velmi zajímavá a potřebuje nastínit další řešení, takže uvidíme, jak se nám podaří s odborem komunálních služeb se na to hluboko podívat,“ dodal Josef Bělica.

Další občan měl dotaz, proč není v nové smuteční síni klimatizace.

“Nevím, budu to muset prověřit. Mě vůbec nenapadlo, že by tam ta klimatizace nebyla. Já jsem byl tím dotazem zaskočen, samozřejmě to prověřím a v případě, že tam klimatizace není a bude se vyžadovat, tak předpokládám, že to není nic neřešitelného, ale jsem z toho překvapen.,“ doplnil primátor.

Občany také zajímá, zda dojde k rekonstrukci chodníku a celého prostranství v parku za KD Radost.

“Nepodařilo se nám vysoutěžit projektanta, oslovili jsme společnosti, oslovili jsme firmy, pořádali jsme výběrové řízení, bohužel se nám to nepovedlo. Takže se snažíme vysoutěžit projektanta, protože je to zvláštní druh projekčních prací a samozřejmě to chceme řešit co nejdříve, ale bez projektu se prostě nehneme,“ vysvětlil primátor.

To byly odpovědi na některé ze zajímavých otázek občanů. Další setkání s primátorem se uskuteční po letních prázdninách.

Nahlásit chybu


K tématu

Frýdek-Místek chce využít šanci na proměnu města

21. srpna 2023 13:11 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Otevření obchvatu a proměna ulice Hlavní. Postupný plán realizace rekonstrukce Národního domu, bývalé Moravia banky a vznik nového sálu. Co by mohl přinést městu Český dům? I stav výstavby nového bulváru. Témata pro rozhovor s primátorem Frýdku-Místku Petrem Korčem.

Karvinští senioři diskutovali s primátorem, zajímali je různé oblasti života ve městě

24. října 2023 17:34 | Celý MS kraj | Monika Danková

Vedení Karviné se opět sešlo s nejstarší generací obyvatel města, aby s nimi prodiskutovalo otázky týkající se života ve městě. Taková setkání se pořádají pravidelně a je o ně ze strany seniorů zájem.

Karvinští senioři diskutovali s primátorem o životě ve městě

24. října 2023 16:34 | Karviná | Monika Danková

Vedení Karviné se opět sešlo s nejstarší generací obyvatel města, aby s nimi prodiskutovalo otázky týkající se života ve městě. Taková setkání se pořádají pravidelně a je o ně ze strany seniorů zájem.


Novojičínští rodáci uctili čestného občana Karla Kryla

Klub rodáků a přátel města vyhlásil v Novém Jičíně jaro Karla Kryla. Uctil tak kulaté výročí narození i úmrtí tohoto novojičínského čestného občana.

Kniha očima pamětníků „K poslední šichtě – Zdař Bůh!“ mapuje důlní neštěstí před 100 lety

V pátek 12. dubna 2024, v den stého výročí ničivé exploze v Dole Gabriela byla v Karviné slavnostně pokřtěna kniha, která očima pamětníků mapuje nejen tuto ale i další, největší důlní katastrofu na Karvinsku, při které zahynulo 235 horníků.

Protidrogový vlak se po tříleté pauze vrátil varovat a odradit

Do Nového Jičína se po tříleté pauze vrátil protidrogový vlak. Revolution train tu zastavil na jeden den, otevřen byl pro školní skupiny i veřejnost zdarma.

Největší investicí v Bruntále za posledních několik desetiletí je příprava lokality pro výstavbu domů a bytů

Město Bruntál čekají roky největších investic v jeho novodobé historii. Byla zahájena příprava strategické rozvojové lokality s pracovním názvem Lokalita Za mlékárnou. Jde o desetihektarovou plochu, na které vyrostou desítky nových domů, jak bytových, tak pro individuální bydlení.

Za srážení lidí čeká bezdomovce vězení. 69letá seniorka spadla dokonce na koleje

Otřesný případ agresivity řeší v těchto dnech ostravští policisté. Opilý bezdomovec se zcela bezdůvodně vrhal na kolemjdoucí na Svinovských mostech a srážel je na zem. Téměř 70letá žena dokonce skončila v kolejišti.

ŘSD do léta opraví dálniční mosty na hranicích Moravskoslezského a Olomouckého kraje

Dnes 7:19 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ředitelství silnic a dálnic bude pokračovat v opravě mostů na dálnici D1. Po zimě se práce obnoví na hranicích Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Práce vyjdou na 118 milionů korun a hotovo by mělo být v červenci.

Baník Karvinou neporazil, i když dvakrát vedl

Dnes 9:56 | Ostrava-město | Tomáš Tikal

Je dost možné, že 12 a půl tisíce fanoušků Baníku Ostrava vidělo na vlastní oči gól roku. Brazilec Everton jej vstřelil z vlastní poloviny hřiště. Ani tento skvostný počin ale na vítězství Ostravanů proti Karviné nestačil. Derby skončilo remízou 2:2.

V areálu Vítkovice Steel hořela střecha výrobní haly, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

Včera 20:47 | Ostrava-Vítkovice | Lukáš Zavadil

12 jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne u požáru střechy výrobní haly společnosti Vítkovice Steel. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Včera 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Včera 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Svářeči

Orlová Nástup: od 15. dubna 2024 od 40 000 Kč/měsíc

Aktuálně z Karviné: Další dopravní omezení ve městě, pozvánka na akci Den Země

13. dubna 2024 17:14 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Od příštího týdne začnou další dopravní komplikace ve městě. Statutární město Karviná pořádá ve čtvrtek 18. dubna na Masarykově náměstí ve Fryštátě Den Země.

V Havířově se bojovalo o místa na olympiádě ve stolním tenise

13. dubna 2024 16:54 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

V Národním tréninkovém centru stolního tenisu v Havířově se konala kvalifikace mixů na olympiádu, kam se chtěla probojovat i dvojice Jan Valenta a Zdena Blašková.

V Karviné proběhly zápisy do 1. tříd základních škol

13. dubna 2024 15:48 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Tento týden se na základních školách konaly zápisy do prvních tříd. V té době jsme s kamerou vyrazili za budoucími prvňáčky na Základní školu U Studny, kde na ně netrpělivě čekali učitelé. Byli zvědaví, co všechno předškoláci umí a zda se do školy těší.

Studentky karvinského gymnázia uspěly ve výzvě Daruj srdce, obdarovaly organizaci Modrý kříž

13. dubna 2024 13:31 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Studentky karvinského gymnázia uspěly v projektu Daruj srdce Nadace Olgy Havlové. Díky tomu mohly věnovat finanční dar organizaci, kterou si samy vybraly.

Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

13. dubna 2024 10:50 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

Stonavští předškoláci se hravě připravují na školní život

12. dubna 2024 11:43 | Stonava | Jiří Brzóska | Regionální zprávy POLAR

Stonavští předškoláci se nebojí vstupu do první třídy! Díky kroužku, který už několik let funguje ve stonavské základní škole, se hravou formou seznamují s prostředím, poznávají svou učitelku a získávají důležité dovednosti pro život ve škole.

Primátor opět odpovídal na dotazy občanů
Vydáno 22. června 2019 16:43, Havířov, Bára Kelnerová
V Kulturním domě Radost debatoval primátor města opět s občany. Ty trápí ve městě nejvíce nedostatek parkovacích míst, neopravené chodníky a další témata. Odpovědi na ty nejzajímavější, vám nyní nabízíme.

Na ulici Na Nábřeží jezdí řidiči rychle a projíždí zde i nákladní automobily, přesto že se to nesmí. Co s tím?

“My takové poznatky nemáme, příspěvek toho občana byl velmi zajímavý a budeme celou problematiku řešit jak ve spolupráci s policií ČR, tak ve spolupráci s městskou policií, protože pokud to, co ten pán říkal se podaří prokázat kvantitativně a budeme schopni opravdu prokázat výskyt těchto jevů, tak je to velký problém a budeme to muset řešit a předpokládám, že to budeme chtít řešit v co nejkratší době. Takže některá opatření budeme schopni realizovat pravděpodobně velmi rychle a teď se bavíme zrovna třeba o tom úsekovém měření,“ uvedl primátor města Havířova Josef Bělica (ANO).

Občané se také ptali, za vzniknou parkovací místa u nového skateparku, který se v centru města dokončuje.

“Skate park se bude kolaudovat, samozřejmě tam jsou prostory, které jsou určeny pro rozvoj lokalit. Já si nemyslím, že bychom je do budoucna chtěli celé zastavět parkovacími kapacitami, ale samozřejmě budeme i parkování v této oblasti řešit,“ odpověděl primátor.

Další dotaz směřoval, co je město schopno udělat, aby bylo přecházení na Bludovickém kopci více bezpečné.

“Já úplně nevím, jestli je zásadní problém chodník na jedné straně. Nemyslím si to. Já jsem z jejího dotazu měl spíš pocit, že tam chybí přechody pro chodce, že to přecházení v celé té oblasti je nebezpečné. To je ta problematika, která je velmi zajímavá a potřebuje nastínit další řešení, takže uvidíme, jak se nám podaří s odborem komunálních služeb se na to hluboko podívat,“ dodal Josef Bělica.

Další občan měl dotaz, proč není v nové smuteční síni klimatizace.

“Nevím, budu to muset prověřit. Mě vůbec nenapadlo, že by tam ta klimatizace nebyla. Já jsem byl tím dotazem zaskočen, samozřejmě to prověřím a v případě, že tam klimatizace není a bude se vyžadovat, tak předpokládám, že to není nic neřešitelného, ale jsem z toho překvapen.,“ doplnil primátor.

Občany také zajímá, zda dojde k rekonstrukci chodníku a celého prostranství v parku za KD Radost.

“Nepodařilo se nám vysoutěžit projektanta, oslovili jsme společnosti, oslovili jsme firmy, pořádali jsme výběrové řízení, bohužel se nám to nepovedlo. Takže se snažíme vysoutěžit projektanta, protože je to zvláštní druh projekčních prací a samozřejmě to chceme řešit co nejdříve, ale bez projektu se prostě nehneme,“ vysvětlil primátor.

To byly odpovědi na některé ze zajímavých otázek občanů. Další setkání s primátorem se uskuteční po letních prázdninách.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/havirov/11000016878/primator-opet-odpovidal-na-dotazy-obcanu