Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mezinárodní turnaj v Havířově, takhle hrají malí fotbalisté z Česka, Polska a Slovenska

  • Havířov,

Městský fotbalový klub v Havířově uspořádal již počtvrté mezinárodní turnaj dětí. Zúčastnily se ho všechny domácí týmy, plus mužstva ze soudních partnerských měst z Polska a Slovenska.

Na 150 dětí přijelo v sobotu na Městský fotbalový stadion. Malí fotbalisté chtěli zúročit své prozatím nabyté zkušenosti. Mezinárodního turnaje se kromě domácích družstev zúčastnil také klub Gascontrol, Slovan a přijely i Dolní Datyně. Nechyběla ani družstva z partnerského města Jastrzębie-Zdrój a Turčianských Teplic. Před zahájením turnaje zazněly hymny všech zemí a připraven byl i kulturní program.

“Pořádáme turnaj, aby si děti zahrály, už to je čtvrtý ročník a myslím, že je to výborná akce. Máme tady 150 dětí. Akce se stále vylepšuje. Nebyl problém s tím, aby družstva přijela, protože už si zvykla na vysoký standard, který tu máme. Děti mají veškerý servis. To znamená teplé jídlo, svačinky, pitný režim. Vše mají zdarma, neplatí žádné startovné. Myslím, že je to dobrá věc,” řekl předseda MFK Havířov Bronislav Šimša.

Na zápas také přijel krajský předseda fotbalového svazu Karel Kula.

“Z mého pohledu je přínos v tom, že děti mají konfrontaci mezi sebou. Jsou tady družstva ze Slovenska, Polska, Havířova. To je dobře, protože pokud hrají týmy jen mezi sebou, tak to už není po čase takové zajímavé. Děti vidí, jak na tom jsou kluci z jiných států a snaží se o to víc proti nim bojovat a zvítězit. To si myslím, že je správné. Jsem tady asi potřetí a musím říct, že to má velkou kvalitu,” doplnil krajský předseda fotbalového svazu Karel Kula.

V Kategorii mladších žáků vyhrál nakonec tým z Turčianských Teplic. V kategorii starších první místo získal Slovan Havířov.
Ristorispetto s.r.o. - Karviná
Karviná
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků