Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči v rámci cvičení evakuovali přes 300 dětí z okolí Těrlické přehrady, nasadili i obojživelníky

  • Havířov,

V okolí Těrlické přehrady se konalo cvičení, které nemá v České republice obdoby. Integrovaný záchranný systém chtěl prověřit veškeré složky při možných bleskových povodních. Do záchranné akce byly nasazeny i hasičské obojživelné speciály.

Bleskové povodně uvěznily tři stovky dětí v okolí Těrlické přehrady. Do záchranné akce byly povolány veškeré složky Integrovaného záchranného systému, zejména pak hasiči. Důvodem akce bylo prověření postupů při evakuaci. Jednalo se největší cvičení svého druhu v České republice.

“Děti jsou dislokovány v obtížně přístupném terénu, proto budou použity speciální evakuační vozidla, což jsou Tatry 8x8, které jsou schopny projet i velmi těžkým terénem,” řekl vedoucí cvičení Jiří Scheibinger.

Celkem bylo do akce nasazeno 140 profesionálních hasičů. Ti z Karviné dostali nejtěžší úkol, dostat děti z přítokové řeky. Vypořádat se museli s přenosem člunů přes přehradu, brodili se ve vodě a odstraňovali z řeky spadlé stromy. Poslední fáze byla bezpečně dostat figuranty z lávky do člunů.

“Obec zajišťuje kompletně evakuační stan, který je za námi. To znamená, že veškeré děti, které budou zachráněny, se musí podrobit evidenci, dostanou pásky. Následně budou předány do centra následné péče,” doplnil starosta Těrlicka Martin Polášek (NEZ).

Figuranty se staly děti ze tří okolních škol.

“Bylo to super, vůbec jsem se nebál,” řekl školák.

Po skončení záchranné akce složky vyhodnotí veškeré postupy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy