Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hřiště za Lučinou je opět jako nové a dětem se líbí

  • Havířov,

Herní prvky na dětském hřišti za Lučinou už nebyly bezpečné. Město zvažovalo opravu, nakonec se ale rozhodlo pro celkovou výměnu. Rekonstrukce je dokončena a děti mohou opět dovádět.

Takto vypadalo ještě do nedávna hřiště v parku za Lučinou. Dětské prvky už byly po deseti letech provozu zničené a nebezpečné. Oprava by ale byla finančně nákladná a tak se město rozhodlo pro celkovou výměnu. Práce ale trvaly o něco déle, než město předpokládalo.

“Teď už jsme naštěstí ve fázi, kdy je hřiště zpřístupněno a otevřeno veřejnosti. Trochu nás mrzí, že se to protáhlo. Původně jsme plánovali, že hřiště bude otevřeno v půlce července. My jsme vyměnili stávající herní prvky, protože už byly v dezolátním stavu za nové herní prvky a celkové náklady byly 820 tisíc korun,” řekl náměstek primátora Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL).

Prvky jsou sestaveny tak, aby si na své přišly úplně malé děti, ale i ty starší. Jedná se například o sestavu Ferdinand, která je vybavená skluzavkou, tunelem, pohyblivou lávkou nebo síťovým výstupem. Nachází se zde dále houpačka, ptačí hnízdo pro nejmenší a laboratoře pro hry s pískem.
Ristorispetto s.r.o. - Karviná
Karviná
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

ORKA systems, s.r.o. - pracoviště Ka
Karviná
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků