Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Osamělí senioři strávili vánoční odpoledne s vedením radnice

  • Havířov,

Ve městě žije hodně osamělých seniorů, kteří ale mají rádi společnost. Právě pro ně každým rokem radnice pořádá společný vánoční oběd. Příjemné setkání potěšilo všechny.

Odbor sociálních věcí uspořádal pro osamělé seniory předvánoční setkání s vedením radnice. Nechyběla ani klasická štědrovečerní večeře, byť se setkání konalo odpoledne.

“Je tady 40 seniorů, dostanou drobné občerstvení, klasickou štědrovečerní večeři a pak na ně ještě čekají drobné dárky, které se nakoupily z rozpočtu odboru sociálních věcí, také dostanou výrobky od uživatelů Santé, čímž jsme podpořili výrobu v dílnách v naší příspěvkové organizaci. Součástí toho setkání byl i kulturní program, který nám zajistily děti ze ZUŠ B. Martinů,” řekla vedoucí odboru sociálních věcí Bernarda Urbancová.

“Město Havířov podporuje akce pro seniory ve více oblastech. Většina akcí je tradičních a jsem ráda, že se tady sešlo i vedení města. Tím myslím pana primátora, protože toho času není tolik, ale dnes tady mezi nás zavítal a seniory pozdravil. Je to taková milá “povinnost” poděkovat za to, co pro město udělali. Sejít se s nimi,” řekla náměstkyně primátora Stanislava Gorecká (ANO).

Senioři, kteří už žijí sami, společné setkání uvítali. A někteří i možná navázali nová přátelství.

"Jsem vdova dlouhodobě a jsem ráda, že magistrát dělá něco pro seniory, kteří zůstanou sami. Líbí se mi to,” řekla seniorka.

"Velice se nám veškeré akce magistrátu líbily, děti se nám líbily, vše ok,” řekla žena.

"Jsem ráda, že jsem se tady dostala a hlavně chci poděkovat paní Kubíčkové a Lepíkové. To, co ony pro nás dělají, je neskutečné,” dodala seniorka.

Osamělých seniorů žije v Havířově mnoho. Všechny najednou ale bohužel magistrát nemůže pohostit. Město věří, že se ostatní senioři zapojí do některé z jiných akcí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy