Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově šlo do tuhého! Zmatená řidička najela na kruhový objezd do protisměru

  • Havířov,

Přestože by to mělo být téměř nemožné, jedné řidičce se to přece jen podařilo. Na velký kruhový objezd v Havířově, který je na třech ze svých šesti ramenech řízen semafory, najela do protisměru.

Vzhledem k frekventovanému provozu na rondelu je téměř zázrak, že nedošlo k nehodě. S automobilem jedoucím v protisměru totiž ostatní motoristé zpravidla nepočítají.

S velkým štěstím a také díky ohleduplnosti řidičů mohla zmatená motoristka svou chybu napravit a bez úhony se na kruhovém objezdu otočit do správného směru a bezpečně pokračovat v jízdě.  

"Paní řidička najela na rondel patrně ze směru od Karviné. Když si chybu uvědomila, pokračovala pomalu v jízdě protisměrem. Její auto se však schovávalo za svodidly a hrozilo, že dojde k nehodě. Naštěstí to dobře dopadlo," popsal řidič, který byl svědkem události. 

Velký kruhový objezd je raritní, když provoz na něm řídí světelná signalizace.  Od jejího spuštění na rondelu výrazně ubylo dopravních nehod, především těch s vážnými následky. Současně došlo ke zpřehlednění provozu s pravidelným najížděním vozidel ze všech hlavních směrů. Mnoho řidičů si ještě dnes dobře pamatuje, jak na rondel najížděli jen s velkými komplikacemi, když v nepřetržitém proudu vozidel hledali dostatečně velkou skulinu.  

Autoři nakonec úkol zadaný radnicí vyřešili tak, že rondel je světelnou signalizací řízen jako tři samostatné křižovatky. V budoucnu má dopravě na této okružní křižovatce ulehčit mimoúrovňové řešení. Hlavní tah, který tvoří Ostravská a Orlovská ulice, má být vedený pod rondelem skrz jeho střed. Termín realizace však v dalekém nedohlednu. 

Podívejte se také na jízdu automobilu v protisměru v centru Havířova 

Video záchranné akce po najetí automobilu na chodník v centru Havířova

Jízda v protisměru na kruhovém objezdu je zachycena i na snímku z roku 2007. Starší řidič na rondel najel ve směru od Orlové v době, když tam ještě nebyly instalovány semafory. 


Video: Facebook


Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy