Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muže při demolici zdi v domku zavalil panel. Do nemocnice ho přepravil vrtulník

  • Havířov,

Vícečetná zranění si přivodil muž, který v neděli boural zeď v rodinném domě v Havířově, v lokalitě Stromovky.

Při demolici stál na žebříku, ze kterého se zřítil a navíc ho na zemi zavalilo zdivo. K zásahu okamžitě po ohlášení vyrazila záchranka a z ostravské základny přiletěl vrtulník. Ten přistál na heliportu v areálu nemocnice. 

"Zdravotnická záchranná služba zasahovala v neděli 8. března odpoledne u vážně zraněného muže na Karvinsku. Před patnáctou hodinou byl prostřednictvím tísňové linky oznámen úraz muže v Havířově. Na místo vyjel tým rychlé zdravotnické pomoci a vyslána byla posádka letecké záchranné služby. Devětapadesátiletý muž spadl při bourání zdi ze žebříku, z výšky okolo tří metrů a následně byl zasažen betonovým panelem. Pacient byl v době zásahu ZZS při vědomí, utrpěl však
vícečetná poranění, a to v oblasti hlavy, trupu a dolní končetiny. Týmy záchranářů jej uložily do vakuové matrace, zajistily podání potřebných léků, ošetřily vnější poranění a připravily k transportu do zdravotnického zařízení. Muž byl poté vrtulníkem LZS přepraven na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice a předán do péče tamních lékařů," popsal mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků