Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov spouští bikesharing, kola nemají sloužit k zábavě. Firma je bude pravidelně dezinfikovat

  • Havířov,

V Havířově jsou od středy v ulicích opět sdílená kola. Radnice ale upozorňuje, že jízda v současné době nemá sloužit pro zábavu, ale například jako alternativa k městské hromadné dopravě.

Havířov v loňském roce poprvé rozjel bikesharing. Zájem ze strany lidí byl o sdílená kola velký. I proto pro letošní sezonu město navýší počet kol z 80 na 150. Jelikož ale platí vládní nařízení o omezení volného pohybu, lidé nemají kola využívat pro zábavu.

"V této nelehké době bychom rádi požádali občany, aby bikesharing využívali jako doplněk městské hromadné dopravy, pro cestu z práce, do práce, do lékárny. Právě i proto chceme navýšit prvních patnáct minut zdarma na třicet minut tak, aby lidé mohli tento dopravní prostředek využít jako alternativu pro důležité cesty. Určitě v této těžké době nechceme, aby bikesharing byl pro zábavu a pro nějaké shlukování lidí,” řekl náměstek primátora Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL).

Jelikož se kol denně budou dotýkat desítky lidí, provozovatel se postará o jejich dezinfekci.

"Náš servisní tým systematicky dezinfikuje konkrétně rukojeti, sedlo a páčku u zámku, kde se setkávají lidé s kontaktem a takto postupují každý den, aby kola byla co nejvíce dezinfikovaná,” řekl za provozovatele Lukáš Luňák. 

Kromě navýšení počtu kol se zvýší i počet stanovišť pro výpůjčku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy