Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Salonu se podařilo přežít krizi i bez propouštění. Nyní čeká na pomoc od státu

  • Havířov,

Během pandemie se vše téměř zastavilo. Nyní je nejdůležitější, aby se zachovala pracovní místa. Těžkou dobu bez propouštění přečkal například i jeden salon v Havířově. Majitelka věří, že jí nyní pomůže stát.

Koronavirová pandemie má velký dopad na malé i velké firmy. Podnikatelé jsou rádi, že mohou opět vydělávat. Plný provoz už běží také v salonu na náměstí v centru Havířova. Ztráty jsou velké, ale přesto majitelka nemusela propustit ani jednoho z dvanácti zaměstnanců.

"Nevěděly jsme, jak dlouho to bude. Nic jiného nám nezbývalo, než sedět doma a čekat. Nic jiného se nedalo dělat," řekla kadeřnice Adéla Rybická.

Měla jste třeba nárok na nějakou kompenzaci od státu, nebo bonus?

“Já jsem zaměstnanec. Paní vedoucí to řeší jinak, žádá stát. Jinak to je u živnostníků a jinak u nás,” dodala kadeřnice.

Salon je veden v režimu s.r.o.

"Přečkali, museli jsme to přečkat. Požádali jsme si a čekáme, jak to dopadne. My jsme komplexní salon se vším všudy. S masážemi, kosmetikou, pedikúrou, se vším.  A všechny služby jsme spustili,” řekla majitelka salonu Radka Witová.

I zde musí striktně dodržovat hygienická opatření. Příjemné to však není pro kadeřnice, ani zákazníky.

"Strašné teplo, nedá se dýchat, ale musíme to nějak zvládnout, bohužel,” dodala kadeřnice Adéla Rybická.

"Já si myslím, jestli nejsou trochu přehnaná. Je to náročné pro kadeřnice a i mě se špatně dýchá, ale bezpečnost chápu,” řekla zákaznice.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy