Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ADRA poděkovala dobrovolníkům za pomoc seniorům během nouzového stavu

  • Havířov,

Mnozí senioři měli během nouzového stavu obavy a raději zůstávali doma. O nejnutnější potřeby se jim postarali dobrovolníci ADRY. Ti se nyní sešli, aby si společně sdělili zkušenosti.

ADRA v Havířově poděkovala všem dobrovolníkům, kteří během nouzového stavu pomáhali seniorům. Ať už se jednalo o nákup potravin, léků nebo dobrovolníci chodili na poštu, roznášeli roušky.

Emílie Stárková, zástupkyně ADRY:  "81 seniorů potřebovalo nákup. Celkem se nákupu za tu dobu udělalo 114, což si myslím, že je krásné číslo a dobrovolníci to dělali rádi. Setkávali jsme se s různými případy. Byli lidé, kteří byli hrozně rádi za tuto službu."
Eva Doležalová, dobrovolnice ADRY: "Nebylo to lehké, protože někteří senioři byli specifičtí, protože chtěli speciální přání. Někdy chtěli zajít do lékárny, na poštu, všude vázla komunikace. Byly to těžké výzvy, ale hodně lidí pomáhalo. Prodavačky byly úžasné, když zjistili, že to je pro seniory. V lékárnách nám to pomalu i do tašek naházeli. Bylo to úžasné.”
Václav Stárek, dobrovolník ADRY: "Občas to bylo docela legrační, protože jeden senior přes okno na mě ještě volal, ať si ještě nějakou čokoládu vezmu za ten nákup. Nebo si ještě pamatuji, že seniorka po té, co jsem jí donesl nákup, tak mi ještě přinesla lékařskou zprávu, že prošla testováním a je negativní. To bylo takové pěkné.”

ADRA měla celý dobrovolnický program během nouzového stavu dobře promyšlený. Tak, aby nehrozilo žádné riziko dobrovolníkům, ani seniorům. Pokud si to situace vyžádá, určitě opět nabídne svou pomoc lidem, kteří to budou potřebovat.

Hana Čadová, ředitelka Dobrovolnického centra ADRA Havířov: "Bylo to takové hezké přátelské setkání, povídání o těch zkušenostech, které dobrovolníci měli, protože pomáhali s láskou a velkým srdcem, takže jsme si to dneska hezky užili.”
Nahlásit chybu


K tématu




Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail