Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nouzový stav pro myslivce neplatí, mají výjimku a chystají se na hony. V Havířově plánuji hned tři

  • Havířov,

Přesto, že platí nouzový stav, havířovští myslivci se chystají na hony. Celkem by jich chtěli do konce roku uspořádat tři. Hlavním úkolem je regulace zvěře, která v lesích páchá škody. Ty musí myslivecká sdružení hradit.

Myslivci musí dohlížet, aby nedocházelo k přemnožení škodné zvěře, kam spadá například liška, divoké prase, nebo jezevec. Zajíci a spárkatá zvěř okusují mladé stromky. Veškeré škody napáchané zvěří, pak musí hradit myslivecká sdružení. I proto mají nimrodi v nouzovém stavu výjimku, a to i ze zákazu nočního vycházení.

Daniel Varga, hospodář mysliveckého sdružení Havířov: "Lesům ČR jsme platili škody ve výši zhruba 23 tisíc korun ročně. Tím, že se u nás vyskytl covid a situace je taková, jaká je, a nejde jen o naše sdružení, ale jde o všechna sdružení. Náš finanční přínos je z akcí. Chceme dělat všechno proto, abychom ty škody způsobené zvěří, jak okusem spárkaté, vytloukáním srnců, divoká prasata, liška zmírnili. Máme 40 kusů lišek odlovených za rok.”

Hony mají sice myslivci povoleny, nesmí ale pořádat poslední leč. Nyní ani neví, kolik členů bude ochotno se honů zúčastnit.

Václav Přeček, předseda havířovského mysliveckého spolku: "Pokud víme, tak naši členové prozatím nemocní nejsou, takže ty procházky v lese jim prospívají, nemají žádné problémy. Může mít někdo strach, se zúčastnit ve větším kolektivu akce. Obvoláme je všechny a podle toho budeme dělat leče."

Myslivecké sdružení bude včas informovat veřejnost, kdy a konkrétně, ve kterých lokalitách se budou myslivci pohybovat tak, aby nedošlo ke zraněním.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků