Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Je úleva znát výsledek a neohrožovat druhé. Tak hodnotí antigen testy v havířovských soc. službách

  • Havířov,

Sociální služby v Havířově mají za sebou druhé kolo testování svých zaměstnanců. Obavy, které měly kvůli dřívějšímu výskytu nákazy, se nenaplnily. Všichni pracovníci jsou prozatím negativní.

Je to úleva, znát hned výsledek. Tak hodnotí zaměstnanci sociálních služeb v Havířově povinné testování pomocí antigen testů. Přesto, že musí na odběr chodit co pět dní, vidí to pozitivně.

Ivana Kneblová, zaměstnanec SsmH: "Já pracuji jako terénní pečovatelka a je to pro mě důležité, protože pracuji se seniory a aby jim člověk nic nepřinesl, protože je nechci ohrožovat na zdraví a samozřejmě, abych to ani nedonesla domů.”
Petr Kuča, zaměstnanec SsmH: "Já si myslím, že by to mělo být v každém případě a plně s tím se vším souhlasím. Jsem rád, že to máme všechno takto podchycené.”

Covid nebo povinná karanténa v posledních měsících vyřadila z pracovního procesu už mnoho zaměstnanců. Obavy z výsledků byly proto velké.

Kateřina Kubicová, vedoucí sociálních zařízení a domácí zdravotní péče: "Byli jsme v očekávání, protože kdyby byl někdo pozitivní, tak bychom museli tuto situaci řešit. Což by bylo v tuto chvíli náročné. Máme některé zaměstnance stále ještě v karanténě, někteří jsou na nemocenských. V podstatě by nám další zaměstnanci odpadli a tím by se nám velice snížil provoz.”

Zdravotní sestry testují i klienty v pobytovém zařízení odlehčovací služby. I tam se nemoc před nedávnem vyskytla. Nyní ale antigen testy opakovaně vyšly u všech seniorů i zaměstnanců negativně.
Ristorispetto s.r.o. - Karviná
Karviná
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků