Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opakované antigen testy vyšly u všech klientů i zaměstnanců soc. služeb prozatím negativně

  • Havířov,

Sociální služby v Havířově mají za sebou druhé kolo testování svých zaměstnanců. Obavy, které měly kvůli dřívějšímu výskytu nákazy, se nenaplnily. Všichni pracovníci jsou prozatím negativní.

Je to úleva, znát hned výsledek. Tak hodnotí zaměstnanci sociálních služeb v Havířově povinné testování pomocí antigen testů. Přesto, že musí na odběr chodit co pět dní, vidí to pozitivně.

Ivana Kneblová, zaměstnanec SsmH: “Já pracuji jako terénní pečovatelka a je to pro mě důležité, protože pracuji se seniory a aby jim člověk nic nepřinesl. Protože je nechci ohrožovat na zdraví a samozřejmě to nechci ani donést domů.”

Jaký je to pocit, když se dozvíte hned výsledek?

Ivana Kneblová, zaměstnanec SsmH: “Když je negativní, tak je to dobré. V dnešní době má být člověk negativně pozitivní.”
Petr Kuča, zaměstnanec SsmH:  "Já si myslím, že by to mělo být v každém případě a plně s tím se vším souhlasím."

Vy už jste byl testován. Jaký to byl pocit, když jste čekal na výsledek a přišla pak úleva?

Petr Kuča, zaměstnanec SsmH: “Ano, určitě byla. Jsem rád, že to máme všechno takto podchycené.”

Covid nebo povinná karanténa v posledních měsících vyřadila z pracovního procesu už mnoho zaměstnanců. Obavy z výsledků byly proto velké.

Kateřina Kubicová, vedoucí sociálních zařízení a domácí zdravotní péče: Byli jsme v očekávání, protože kdyby byl někdo pozitivní, tak bychom museli tuto situaci řešit. Což by bylo v tuto chvíli náročné. Máme některé zaměstnance stále ještě v karanténě, někteří jsou na nemocenských. V podstatě by nám další zaměstnanci odpadli a tím by se nám velice ztížil provoz.”

Zdravotní sestry testují i klienty v pobytovém zařízení odlehčovací služby. I tam se nemoc před nedávnem vyskytla. Nyní ale antigen testy opakovaně vyšly u všech seniorů i zaměstnanců negativně.

Martina Šotkovská, vedoucí respitní péče: “My jsme teď v sobotu prodělali druhé kolo testování antigen testy. Testují se jak zaměstnanci, tak klienti v rozmezí pěti dni. Všichni jsme vyšli negativně. Určitě je to přínosem, protože měli jsme jak klienty pozitivní, tak zaměstnance, kteří jsou stále v pracovní neschopnosti. Ta děvčata a klienti, kteří jsou na oddělení, tak máme tu jistotu, že jsou negativní. My k nim přistupujeme jako ke zdravým klientům. Samozřejmě používáme veškeré ochranné prostředky, které máme. Nicméně víme, že klienti jsou opravdu negativní.”BASIC ČR, z.s. - Havířov
Havířov
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Ristorispetto s.r.o. - Karviná
Karviná
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků