Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov vyhlásil válku autovrakům a vozidlům bez registrační značky, které blokují místa

  • Havířov,

Havířov vyhlásil válku autovrakům, vozidlům bez registrační značky i těm s prošlou technickou kontrolou. Pokud provozovatel nereaguje na výzvy, je vůz odtažen, nebo může skončit v dražbě.

Automobilů stále přibývá a parkovacích stání je málo. I Havířov bojuje s tímto problémem. O to víc radnici štve, když místa blokují autovraky, vozidla bez registrační značky, nebo s prošlou technickou známkou. V letošním roce se rozhodla zakročit.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “30.4. byla novela zákona č. 13 z roku 1997 o pozemních komunikacích, kde nám městům umožňuje tento problém řešit. A já jsem vděčný odboru komunálních služeb i městské policii, občanům, kteří dávají podněty na autovraky a my je můžeme odstraňovat. Takových podnětů už jsme měli 60 a 40 z nich už je v řešení a ta auta byla stažena z komunikací.”

Město se vždy snaží nejdříve opakovaně kontaktovat provozovatele vozidla. Když nereaguje, je autovrak odtažen a ekologicky zlikvidován.

Iveta Grzonková, vedoucí odboru komunálních služeb: "Obdobný postup máme v případě, že je vozidlo, které má delší dobu než šest měsíců prošlou technickou kontrolu. V tom případě opět vyzýváme provozovatele, opakovaně mu jde výzva, aby závadný stav napravil a v případě, že nereaguje, tak to může končit až veřejnou dražbou.”

Souběžně je nerespektování zákonných povinností řešeno ve správním řízení.
Ristorispetto s.r.o. - Karviná
Karviná
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

ORKA systems, s.r.o. - pracoviště Ka
Karviná
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků