Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice se rozhodla uspořádat na náměstí Republiky adventní jarmark

  • Havířov,

Vánoční městečko bylo v letošním roce zrušeno. Vedení radnice ale rozhodlo, že umožní pořádání alespoň adventního jarmarku, pro navození sváteční atmosféry. Na vůni punče se ale lidé těšit nemohou.

V neděli si mohli lidé všimnout, že na náměstí Republiky byly dovezeny domečky. Radní rozhodli, že nechtějí obyvatelé města ochudit o tradiční duch Vánoc. Proto od čtvrtečního dne budou k vidění ukázky vánočních tradic.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Vánoční městečko bylo zrušeno, ale pro připomenutí atmosféry Vánoc rada města rozhodla a schválila tzv. adventní jarmark. Ve zhruba 18 domcích předvedou naši podnikatelé, farmáři své výrobky, vánoční ozdoby, různé trdelníky a baňky, aby lidé trošku tu atmosféru nasáli. Já doufám, že se nám i povede hudební produkce v podobě pouštění koled, aby to nebylo jen tak o prodeji a já si myslím, že těm lidem alespoň trochu tu atmosféru přiblížíme. Doufejme, že to dopadne všechno dobře a že ve čtvrtek pustíme otevření těchto domečků.”

Na náměstí nebudou chybět živé ovečky, lití olova, ukázka práce kováře. Z důvodu vládního nařízení ale nebudou moci prodejci podávat lidem alkohol, ani jiné pochutiny, které by se daly na prostranství konzumovat.

anketa: “Je to takové smutnější, když se nemůžeme podívat na svíčky, ozdoby. Jsem ráda, že nakonec jarmark bude. I když každý nadává, kdo ví, jak to bude.”
anketa: “Mám malé dítě, takže jsem ráda, že poprvé uvidí vše na vlastní oči i zvoničku. Teď zrovna ji opravovali, je to úžasná věc. My tady chodíme každý den zvonit pod stromeček, takže za nás super.”
anketa: “Jsem ráda strašně. Za nás super, že se konečně alespoň něco otevřelo.”
anketa: “Je to super, čekali jsme na to.”
anketa: “Pokud se lidé nebudou zase srocovat, jak na Václaváku, tak je to v pořádku.”

Pokud to situace dovolí, adventní jarmark bude na náměstí do 23. prosince.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy