Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti jsou zvyklé na známky, slovně hodnotit nebudeme. Shodují se ředitelé škol v Havířově

  • Havířov,

Ministr školství Plaga doporučuje školám, aby o pololetí nehodnotily žáky známkou, ale slovní formou. S tím však nesouhlasí například v Havířově. Známek prý mají dost a hlavně by školy musely změnit školní řád.

Předávání vysvědčení je pro žáky, ale i učitelé vždy velká událost.  Kvůli koronavirové krizi žáci ale mnoho času ve škole nestrávili a převážně se učili z domova. I proto ministr školství doporučuje, aby ředitelé upustili od známek a děti hodnotili slovně.

Jiří Brabec, ředitel ZŠ M. Kudeříkové: "Co se týče návrhu ministra Plagy, beru ho na vědomí, ale naši kantoři mají už tolik “nasbíraných” známek, že jsem pro, aby hodnotili stupněm, aby klasifikovali.”

Rozhodnutí ředitele vítají i učitelé.

Pavlína Jančíková, učitelka, ZŠ M. Kudeříkové: "Já se přikláním k hodnocení známkou, protože mám pocit, že pro děti je slovní hodnocení takové nic neříkající, oni rozhodně chtějí známky."
anketa: "Já bych chtěla mít známku, protože mám ráda, když mě mamka s taťkou pochválí a je to fajn.”
Kateřina Holeszová, rodič: "Já mohu mluvit jako rodič dvou dětí, tak oni spíše ocení tu známku, na kterou jsou zvyklí, která by mohla být doplněna nějakým slovním hodnocením a komentářem učitele.”

Většina oslovených škol v Havířově bude děti známkovat, a to i z toho důvodu, že ústní hodnocení jim neumožňuje školní řád. Změnu by musela schválit školská rada. Nebudou však klást až takový důraz na znalosti a přihlédnou k celkovému přístupu k výuce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy