Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

3. místo v Anketě Dobrovolní hasiči roku získala jednotka z Havířova-Životic za zásah při tragickém požáru

  • Havířov,

Odborná porota ocenila mimořádné zásahy v rámci Ankety Dobrovolní hasiči roku 2020. V Moravskoslezském kraji nejlepšího výsledku dosáhla jednotka z Havířova-Životic, která obsadila třetí místo za zásah při tragickém požáru.

V květnu loňského roku došlo k tragickému požáru v Havířově-Šumbarku. Po příjezdu na místo hasiči vyprostili z bytu dvě děti, které následně zemřely. Třetí dítě se podařilo zachránit díky obětavým lidem. Zásah byl náročný pro všechny složky. Na místě pomáhali také dobrovolní hasiči z Havířova-Životic.

Robert Ponzer, dobrovolný hasič Havířov-Životice: "Po příjezdu na místo jsme po dohodě z velitelem šli do toho bytu. Snažili jsme se zachránit, co se dalo. Po příjezdu byli všichni obyvatelé domu už pryč. Tam jsme se dozvěděli, že bohužel dvě děti bojují o život v sanitce. Pak se ukázalo, že ten boj nezvládly. Pracovat s tím, že někdo bojuje o život a nemyslet na to, je po psychické stránce strašně těžké."

Hasiči chtěli, aby široká veřejnost věděla o tomto náročném zásahu a práci všech složek a přihlásili se do 10. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, kde získali třetí místo. Slavnostní předání cen se uskutečnilo v Brně.

Zoroslav Blaho, dobrovolný hasič Havířov-Životice: "Nečekali jsme to, zkusili jsme to a nepočítali jsme absolutně s tím, že si odvezeme nějakou cenu. Nás to velice mile potěšilo. Jsme za to rádi, všem každopádně děkujeme, kteří nám poslali hlasy. Bez nich by to nešlo.”

Hasiči kromě finanční odměny dostali novou vysílačku a led světlo. Největší odměnou jim však bylo uznání za jejich práci.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy