Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově se rozhodli, že ocenění dárce krve, protože právě v této době si to zaslouží

  • Havířov,

Krevní centra stále vyzývají, aby lidé přišli darovat krev nebo plazmu. Dárců je i kvůli pandemii málo. I proto se v Havířově rozhodli, že nebudou rušit každoroční oceňování dárců, protože právě v této době si to zaslouží.

Havířov na počátku roku vždy oceňuje bezpříspěvkové dárce krve. Uznání těmto lidem, kteří se rozhodli pomáhat druhým, se uskutečnilo v kině Centrum i v této době, ale za přísných protiepidemických opatření.

Stanislava Gorecká (ANO), náměstkyně primátora: "V době dnešní korona krize je vlastně to, že darují krev ještě obdivuhodnější o to, že nemají strach z nějaké nákazy. Snaží se pomoci lidem, kteří jsou na tom špatně a ta krev je čím dál více ceněná a vím z mnoha stran, že ne ve všech městech mají tolik dárců, jako my a za to bych chtěla všem poděkovat."
anketa: "Já si myslím, že to je hodně důležité. Lidí přibývá nemocných a těch, co darují krev, plazmu ubývá. Každý, kdo může, by měl darovat.”
anketa: "Mě k tomu přivedl kamarád v 18 letech a od té doby chodím. Je to už 16 let. Mělo by chodit více lidí, protože je to potřeba a určitě to stojí za to.”
anketa: "Už mi přišly pár krát dopisy, že by rychle potřebovali mojí krev pro nějaké dvojčata a tak dále.  Já už jsem prodělal covid, takže jsem se informoval jestli mohu. Bylo mi řečeno, že v tom není žádný problém.”

Kromě slov díků a plaket, byly 70ti oceněným také předány poukazy na celoroční bezplatnou přepravu v městské hromadné dopravě a permanentky v hodnotě 1 000 Kč.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyBOHEMIA MARTEN CORPORATION a.s. Penny Market Karviná 17. listopadu
Karviná
od 17 900 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

DEFENDIT CORDIS s.r.o. - Havířov Šumbark, Prostřední Suchá
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

EKOMVO s.r.o. - Orlová
Orlová
od 29 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry