Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sociální služby v Havířově opět přijímají seniory na respitní péči

  • Havířov,

Sociální služby v Havířově už opět přijímají seniory na respitní péči. Dělají také všechno proto, aby rodinní příslušníci nemuseli mít o své blízké obavy. Na oddělení platí přísná opatření, zaměstnanci jsou pravidelně testování, stejně tak i návštěvy.

Respitní péče slouží k tomu, aby rodiny, pokud si potřebují odpočinout, nebo se nemohou na určitou dobu postarat o svého seniora, mohly využití právě této odlehčovací služby. Covid se ale nevyhnul ani tomuto zařízení v Havířově. Díky režimovým opatřením sociální služby už ale opět přijímají nové klienty, přesto kapacita není naplněna.

Kateřina Holeszová, vedoucí sociální a terénní péče SsmH: “Samozřejmě se snažíme fungovat tak, aby se nákaza tady nedostala. To znamená, že pracovníci nosí ochranné pomůcky, jsou pravidelně testování a i klienti před nástupem na oddělení absolvují PCR test. Takže se snažíme dodržovat veškerá opatření a zamezení vzniku nákazy na oddělení.”

Nákaza by neměla na oddělení proniknout ani ze strany návštěv.

Martina Šotkovská, vedoucí respitní péče: "Rodinní příslušníci se musí vždy nejdříve nahlásit, ať víme počet těch návštěv, protože návštěvy se testují, testují se antigenními testy. Návštěvy jsou na pokojích, vždy hodinu a jeden člen rodiny. Netýká se to dětí do patnácti let." 

Zdravotníci samozřejmě měří všem i teplotu. Klientům dvakrát denně. Zařízení má i vyčleněná čtyři lůžka pro případnou izolaci.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků