Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice v Havířově chce více testovat, rozšíří kapacitu pro antigenní odběry

  • Havířov,

Od 1. března nemocnice v Havířově rozšíří kapacity antigenního testování. Lidé si budou moci nechat udělat bezplatný test každý pracovní den. Na odběrové místo by však neměli přicházet lidé, kteří mají příznaky onemocnění.

V boji s covidem může pomoci zejména očkování a masivní testování. Vakcín je ale prozatím málo. Proto chce nemocnice v havířově posílit bezplatné antigenní testování. Doposud bylo odběrové místo otevřeno v pondělí, ve středu a pátek od 12 do 16 hodin. Během jednoho dne zdravotníci byli schopni vyhodnotit zhruba 320 vzorků. Od prvního března dojde ke změně.

Irma Kaňová, PR manažer NsP Havířov: "Možnosti pro antigenní odběry budou pro naše občany každý den v týdnu od pondělí do pátku od 12 do 16 hodin. Pokud uvidíme, že zájem o toto antigenní testování velký, tato doba se rozšíří. Zároveň bychom poděkovali všem, že respektují dobu objednání, protože objednávky jdou udělat pouze přes systém Reservatic."

 Lidé, kteří mají příznaky onemocnění by neměli chodit na antigenní testy, ale měli by kontaktovat svého lékaře.

anketa: “Nechodím pravidelně, nicméně mi včera, předevčírem nebylo dobře, zvýšená teplota. Toto je rychlejší, než volat obvodnímu lékaři.”
anketa: "Za prvé mám nemocného manžela, tak ho chci chránit a chodím z maminkou do domova důchodců do Vesny v Orlové.”

Do antigenního testování se zapojili také někteří praktici, zubaři či ambulantní specialisté. Seznam naleznete na webových stránkách ministerstva zdravotnictví.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy