Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově se konalo 1. kolo ligy masters ve vzpírání, nad dalšími závody visí otazník

  • Havířov,

Uspořádat v této době nějaké sportovní závody je pro organizátory náročné. Sportovnímu klubu vzpírání se to podařilo a tak se mohla v Havířově konat soutěž veteránů. Další závody jsou ale v ohrožení.

V sobotu se v Havířově konalo první kolo ligy masters ve vzpírání. Přesto, že se závody konaly ještě před dalším zpřísnění opatření, měli organizátoři hodně práce. Klub si musel vyřídit povolení z Národní sportovní agentury a zároveň i z ministerstva zdravotnictví.

Dalibor Klimša, manažer SKV Baník Havířov: "Před závodem jsme měli testy, takže jsme tady museli přijet dříve všichni. Museli se na to psychicky připravit, protože ne pro každého to bylo příjemné a testovali se poprvé. Ale je to dobře. Je to první kolo. Věříme, že druhé už proběhne bez nějakých restrikcí a bude to asi až na podzim, jelikož to povolení bylo problém vyřídit a trvalo nám to asi měsíc.”

Liga masters je vždy mezi vzpěrači oblíbená a účast bývá opravdu velká. V letošním roce ale nemohli všichni přijet.

Dalibor Klimša, manažer SKV Baník Havířov: “Bohužel některá družstva nedorazila. Hlavní favorit Velký Meder, který měl problém přes hranice. Nedojela nám Plzeň, Meziboří, ale přijeli Pražáci, to je dobře. Přijeli kluci tady z okolí a tím pádem je soutěž docela vyrovnaná. Budou soutěžit zejména oddíly z Moravy a máme jeden celek z Prahy.”

V prvním kole se nejvíce dařilo družstvu z Holešova, které obsadilo první místo. Příští víkend by se mělo v Havířově konat také první kolo ligy mužů a žen. Pořadatelé ale stále čekají na povolení a tak není jisté, zda soutěž proběhne.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy