Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov chce do sportovního centra v bývalé výpravní hale investovat téměř 60 milionů

  • Havířov,

Necelých šedesát milionů korun chce Havířov investovat do multifunkčního sportoviště, které vznikne v bývalé hale vlakového nádraží. Někteří opoziční zastupitelé ale chtěli podrobnosti, kolik město bude Správě železnic platit za pronájem budovy.

Už v létě Správa železnic dokončí rekonstrukci bývalé výpravní haly v Havířově. Město je do projektu zapojeno, protože chce v budově vytvořit další sportovně-kulturní centrum. Do vnitřního vybavení chce investovat necelých 60 milionů korun. Opoziční zastupitelé z řad KSČM ale záměr nechtěli podpořit.

Eduard Heczko (KSČM), zastupitel: “To nádraží je majetek SŽDC. Pokud do toho budeme investovat těch 59 milionů korun, čili investujeme do cizího majetku a nevíme, jaké budou smluvní vztahy po ukončení této investice. Budeme v nájmu." 

Město prozatím nechce smluvní vztahy se Správou železnic komentovat.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Aktuálně jsme ve fázi, kdy finišujeme nájemní smlouvu se Správou železnic a dolaďujeme poslední detaily nájemního vztahu. Já věřím, že určitě to bude výhodné pro město, ale ještě ta jednání nejsou u konce.”

Budova bývalé výpravní haly je prostorná a bude se dát využít k různým aktivitám.

Daniel Vachtarčík (HPH), radní pro sport: "Ve spodním patře bude k dispozici multifunkční hřiště pro basketbal, volejbal a badminton. Na jedné straně bude horolezecká stěna. V horním patře bude bowling s několika dráhami."

Město jedná také o tom, že by v budově mělo vzniknout i něco atraktivního, co není v širokém okolí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy