Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově jsou dětská hřiště přeplněná lidmi, kteří nedodržují opatření, policie začne pokutovat

  • Havířov,

V Havířově jsou dětská hřiště přeplněná lidmi, kteří nedodržují vůbec žádná opatření. A nepomáhá ani opakované upozornění strážníků. Městská policie proto bude muset přistoupit i k pokutám.

Havířov vsadil na to, že lidé budou zodpovědní a nechal neoplocená dětská hřiště volně přístupná. A toto je výsledek. Na dětském hřišti v centru města to vypadá jako v létě na koupališti u dětského brouzdaliště.anketa: "Co se týče těch hřišť, to je nereálné. Kdyby to zavřeli, tak já nevím, kde bych s dětmi chodila. A roušky tady? To vidíte sami, nikdo nemá.” 
anketa: "Je dobře, že to nechali otevřené a nemyslím si, že by se tady museli nosit roušky. Nemám obavu.”
anketa: "Mě to nevadí tak, jak to je. Já se nebojím.”

Strážníci městské policie chodí na toto hřiště a upozorňují lidi, aby měli na sobě alespoň roušky. Bohužel ti to nerespektují.

Bohuslav Muras, ředitel MP Havířov: "Ti občané jsou nezodpovědní, musím to říct tak, jak to je. Že oni se nebojí, to je jedna věc, ale ti ostatní z toho mají strach a povinností je mít ty roušky, rozestupy a všechna ta opatření dodržovat a buďme k sobě navzájem tolerantní. Ne, že já se něčeho nebojím, to je o nás o všech." 

Jelikož domluvy strážníků nepomohly, benevolence městské policie skončí. Za nedodržování opatření budou udělovat i pokuty.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy