Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bývalou ZŠ Mánesova v Havířově pro výstavbu druhé ledové plochy investor nezíská, nesplnil podmínky

  • Havířov,

Hokejový klub z Českého Těšína měl zájem o vybudování sportovní haly s druhou ledovou plochou v areálu bývalé Základní školy Mánesova v Havířově. Městu ale nabídl nízkou cenu a tím nesplnil podmínky.

Zastupitelé v lednu schválili záměr prodeje bývalé Základní školy Mánesova pro výstavbu sportovní haly s ledovou plochu. O projekt měl zájem konkrétní soukromý investor, který by i na své náklady budovu zboural. Nakonec ale z projektu sešlo.

Ondřej Baránek (ANO), náměstek primátora: "Přihlásil se jediný uchazeč HC Wolves Český Těšín, kteří nesplnili pro nás jedinou podstatnou podmínku, která byla souhlas s cenou, kterou jsme tam dali a na základě toho byl vyloučen.”

Jakou cenu stanovilo město?

Ondřej Baránek (ANO), náměstek primátora: “Myslím, že tam bylo 15,9 milionu korun a on tam ve svém návrhu dal, že by to vzal za korunu, jakoby symbolickou cenu, protože s tím bude mít samozřejmě náklady zejména se stržením té stavby. Na jednu stranu tomu rozumím, ale na druhou stranu ten záměr byl vypsán takto a my jsme nemohli postupovat jinak.”

Co bude nyní následovat? Protože pozemky jsou tam krásné, budova je sice ve stavu, v jakém je. 

Ondřej Baránek (ANO), náměstek primátora: “My toto musíme ještě zvážit, zda tento záměr nevypíšeme ještě jednou, protože zkusíme najít další případné zájemce, kdo by toleroval cenu a pokud by nějaký byl, tak bychom ten záměr vypsali ještě jednou v té podobě, která byla. Pokud ne, tak budeme zvažovat, protože ten záměr města vybudovat halu je v programovém prohlášení a byli bychom rádi, kdyby tam byla další ledová plocha stála. Bylo by to za mě fajn. Víme, že kritickým nedostatkem se tam především potýkáme s kritickým nedostatkem parkovacích míst, které potřebujeme změnit. To znamená, že bychom tam vybudovali určitě parkoviště.”

Město bude zvažovat i získání dotace z Národní sportovní agentury. Soukromého investora preferuje zejména proto, že by za ním šly i následné mandatorní výdaje.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy