Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci v Havířově mají novou aplikaci na registrační značky, rychle odhalí i kradená vozidla

  • Havířov,

Strážníci městské policie v Havířově využívají novou aplikaci, která jim umožní rychle zjistit podle registrační značky, zda vozidlo není v pátrání, ale také to, jestli se řidič v minulosti dopustil přestupku.

Městská policie v Havířově ráda pořizuje technické novinky. Nedávno zakoupila druhou mobilní služebnu, termovize, investuje do rozšíření kamerových systémů. Nyní jako první České republice používá i čtečku registračních značek.

Petr Šataník, zástupce ředitele MP Havířov: “Aplikace umí načíst, nasnímat registrační značky vozidel. Následně to vyhodí v barevném podtextu. Zelená barva znamená, že vozidlo je v pořádku, nebylo řešeno, není v pátrání, můžeme to následně propojit s manažerem a řešit ho za nějaký přestupek, který spáchal. Pokud má oranžový podtext, tak vozidlo již bylo řešeno za nějaký přestupek, nebo v jiné souvislostí. Máme ho uloženo v naší databázi. Takže rovněž ho můžeme propojit s manažerem, můžeme se podívat, kdo je majitelem atd. Což se nejčastěji využívá přes den. No a v noci na parkovištích pokud nasnímáme značku a zobrazí se červený podtext to znamená, že vozidlo je v pátrání PČR a bylo buď odcizeno, nebo registrační značka je v pátrání a vozidlo předáváme státní policii. Toto se využívá nejčastěji na nočních směnách.”

Hlavní výhodou je, že aplikace může načíst mnoho registračních značek a v podstatě je vyhodnotit ihned.

Bohuslav Muras, ředitel MP Havířov: "My jsme první, kdo to má v oficiálním užívání. Testuje to více měst, ne všichni se rozhodli kladně. My jsme se rychle rozhodli, protože si myslíme, že pro občany našeho města je to věc užitečná. V podstatě budeme moct prověřit všechna vozidla na území celého města v průběhu určitého časového úseku a zjistíme, zda jsou, či nejsou zcizená. Jsou to vozidla, která řídí problémoví řidiči, protože to auto samo přestupek neudělá a myslím, že to přispěje podstatným způsobem ke zvýšení bezpečnosti a hlavně majetku našeho města.”
Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Ono je to zcela klíčové pro toto město, protože my jsme si jako jednu z klíčových oblastí vybrali bezpečnost. Já jsem moc rád, že se nám to daří. My ne že jen investujeme do těch technologií a investujeme do kamerových systémů, investujeme i do software, takže dneska je naše MP opět lídrem v ČR. Jako první mají spuštěnou aplikaci, která jim umožňuje zefektivnit jejich práci. My jsme teď na zastupitelstvu přijímali zprávu o stavu veřejného pořádku na území našeho města a já jsem moc rád, že se nám daří bezpečnost zvyšovat, nápad trestné činnosti nám klesá a já bych chtěl za to poděkovat jak MP, tak všem složkám PČR, protože ta spolupráce si myslím na území našeho města funguje velmi dobře.”

Městská policie by chtěla rovněž začít používat podobnou aplikaci i na občanské průkazy. I ta bude propojená s manažerem, tedy s informačním systémem, který slouží k vedení agendy strážníků.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy