Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do nízkoprahového centra v Havířově museli umístit dvě nakažené ženy bez domova

  • Havířov,

Sociální služby musely přizpůsobit nízkoprahové centrum na Šumbarku pro izolaci dvou pozitivních žen bez domova. Ty budou 14 dnů pod dozorem. Sociální služby věří, že se nákaza nebude mezi těmito lidmi dále šířit.

Stalo se to, s čím sociální služby v Havířově počítaly, že může nastat. Nízkoprahové centrum na Šumbarku slouží lidem bez domova, nyní se z něho stala covid jednotka.

10. března krajský hygienická stanice sociální služby informovala, že eviduje dvě pozitivní ženy z Karvinska, které musí být na 14 dní izolovány. Ihned se spustil proces vytvoření provizorních lůžek, zajištění celodenní stravy, ochranných pomůcek. Ženy nesmí centrum opustit.

Michal Fabian, vedoucí služby NDC: “Objekt je monitorován, docházejí tam pracovníci v pravidelných cyklech a kontrolují zdravotní stav, dotazují se i těch osob, jestli něco nepotřebují. Kamerový systém je zajištěn. Můžeme se podívat, nahlédnout co se tady děje a na druhou stránku městská policie přislíbila, že tady bude jezdit a bude to monitorovat.”

Nízkoprahové denní centrum ale primárně slouží pro lidi bez domova, kteří tam přes den nacházejí azyl.

Michal Fabian, vedoucí služby NDC: “My jsme teď ten provoz nízkoprahového denního centra přesunuli do blízkého objektu kontaktního a poradenského centra. Ten provoz tam probíhá současně. A v tomto objektu je primárně v tuto chvíli zajištěná možnost pobytu v kontaktní místnosti, možnost poskytování nějaké intervence, poradenství a samozřejmě i toho hygienického a potravinového servisu zůstává zachován.”

Sociální služby doufají, že se nákaza mezi lidmi bez domova nebude šířit. Celkově by se mohli postarat v denním centru o zhruba šest lidí.

Nahlásit chybu

K tématu


Obědy pro děti v nouzi

Nadace Woman for Woman pomáhá rodičům, kteří jsou ve finanční tísni, a nemohou platit svým dětem obědy ve školní jídelně. Ještě spolu s proj...

Nejčtenější zprávy