Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově už mohou lidé opět jezdit na sdílených kolech, dokonce je jich k půjčení více

  • Havířov,

Konečně můžeme opět jezdit. Taková je reakce lidí v Havířově, když zjistili, že v ulicích se ve stojanech objevila sdílená kola. Město dokonce jejich počet v letošním roce zvýšilo. Podmínky pro zapůjčení zůstávají stejné.

V ulicích Havířova jsou už opět sdílená kola. Jelikož se minulou sezonu osvědčila, město zvýšilo jejich počet.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Na počátku jsme začínali myslím se 100 koly, v minulém roce už jich bylo 150 a letos jich bude 200. Je opravdu vidět, že zájem je velký a i provozovatel nám říkal, že Havířov je jeden z nejvíce využívaných měst, kde provozují bikesharing. Jsme rádi, že tato služba je hodně využívaná, a proto bude v letošním roce ve městě 200 kol na 56 stanovištích.”
anketa: "Těšil jsem se hodně, chybělo mi to ty jízdy na kole. Jezdím všude tady po Havířově. Místo autobusu je to fakt super, než se tlačit s lidmi. Je super, že se to rozšiřuje, člověk může jet dál a dál na kole, ne jen po centru. A tím, že těch kol je víc, tak se jich bude i více půjčovat. Kolikrát člověk přijde a ty kola do chvilky zmiznou.”
anketa: “Myslím si, že je to výborný nápad, ovšem jsou dehonestování lidé, kteří nepoužívají moderní technologie a nemohou si to kolo půjčit s nějakou kartou. Kdyby byla možnost si koupit kartu, která by se přiložila, protože zrovna já používám telefon, který je tzv. prvorepublikový. Jinak je to vynikající nápad, byly by dobré i elektrokola, ale v dnešním světě by to asi nedopadlo dobře, ale líbí se mi to hodně.”

Tak jako v loňském roce, i letos se budou kvůli koronaviru kola pravidelně dezinfikovat a bude probíhat jejich pravidelný servis. Radnice věří, že nebude docházet k jejich ničení

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Hlídat ta kola nelze, protože jsou rozeseta po celém městě a kdo chce ničit cizí majetek, tak si prostor najde. Lidé jsou rádi za službu a hojně ji využívají. Myslím si, že Havířované jsou v tomto vzorní.”

Někteří lidé by uvítali v ulicích i elektrokoloběžky. Město se ale tuto službu prozatím neplánuje.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy