Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov investuje do opravy domu na ulici J. Gagarina 52 milionů

  • Havířov,

Přes padesát dva milionů korun vynaloží město za rekonstrukci obytného domu na ulici J. Gagarina na Podlesí. Stavba byla zahájena v březnu a hotovo by mělo být do konce roku.

Většina domů v lokalitě na Podlesí v blízkosti lesoparku jsou družstevní, zateplené a opravené. Nyní se na řadu dostal i dům s několika vchody, který je ve vlastnictví města. Investice bude obrovská, více než 52 milionů korun.

Simona Součková, mluvčí MRA Havířov: “Tak velká sanace zahrnuje opravu hydroizolace, kompletní zateplení, opravu střechy, opravu balkónů, budou vyměněná garážová vrata, v garážích nové stropy, budou nové přístupové chodníky. Uvnitř se bude pracovat ve společných prostorách, kde se musí vyměnit elektroinstalace, bude kompletně vyměněná i elektrická rozvodna, budou také hezké schránky. Musíme také v rámci této sanace vyhovět normám. Takže topení, které je na chodbách, bude přesunuto na zeď. Takže je to obrovská finanční i logistická zátěž, protože tento dům má několik vchodů, je velký, ale myslím, že nájemníci budou velmi spokojení, protože práce probíhají v rámci harmonogramu. Jediné co řešíme, tak jsou pěvci, rorýsi, které tady máme, ale to budeme řešit průběžně, kdy nám krajský úřad MSK doporučí kolik budek budeme muset pro rorýse nainstalovat.”
anketa: “Já bydlím tady nahoře, v létě ten barák se rozehřeje, hrůza. A když se podíváte z boku, tak tato stěna je holá. V zimě je tam skoro led na stěně. Čekali jsme 47 let.”

V některých bytech je ještě stará i elektroinstalace, a proto bude vyměněna. To ale vadí zejména starším nájemníkům.

anketa: “Nás je tady ve vchodě pět bytů, které nejsou udělané. Sami staří lidé. Můj muž je po operaci kyčle, nechodí. A teď tam bude muset zůstat a oni tam budou pracovat. Nevím, jak se to vyřeší.”

Město ale nemůže riskovat, že by došlo v některém z bytů k požáru. Těmto nájemníkům bude chtít pomoci.

Simona Součková, mluvčí MRA Havířov: “To, že to některým nájemníkům vadí, já osobně chápu, protože jsou to vesměs senioři ve vyšším věku, kteří mají zdravotní potíže a nedokáží si představit, že v tom plném bytě se začne něco dít. MRA našla způsob, jak jim pomoci. To znamená, že by jim od nás přišli pomoci lidé s přesunem nábytku a případně potom i s úklidem.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy