Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Český červený kříž zřídil v Havířově testovací místo na parkovišti před obchodním centrem

  • Havířov,

Parkoviště před velkým obchodním domem je místo, kde se během dne vystřídají stovky lidí. Před jedním takovým v Havířově umístil Český červený kříž testovací místo. A zájem je velký.

Barbora Čempelová, vyškolená dobrovolnice ČČK: "Mohou se nechat otestovat všichni lidé, kteří byli testování dříve než před třemi dny. To znamená jednou za tři dny, je to pro všechny zdarma, kdo mají pojištění. A ještě je tam jedna výjimka pokud jste 90 dní od prodělání covidu, tak tam to testování není nutné. Ten zájem se postupně zvyšuje, protože lidé zjišťují, že se tady mohou nechat otestovat. Jsou to lidé, kteří chtějí jít třeba navštívit příbuzné staré rodiče, nebo do senior domů. Musím říct, že jsem až překvapená, jak jsou lidé zodpovědní a přicházejí, aby nepřenesli nákazu někam dále."
anketa: "Já se na to dívám velice pozitivně, protože jsem s tím měl potíže, jelikož sem tam musím vycestovat z republiky a tady ta možnost nám otevírá situaci, kdy se můžeme přijít otestovat jak potřebujeme. A můžeme dělat profesně to, abychom se také uživili. Víme, že jsme zdraví a můžeme se setkávat s lidmi za stanovených opatření, která se tady dělají.”

Proč jste přišla?

anketa: "Protože tady pracuji a musíme se chodit testovat a myslím, že je to super věc a člověk alespoň ví, na čem je a neohrozí další lidi.”
anketa: “Potřebujeme jet za hranice na nákupy a tak jsme toho využily. Mezi tím jsme si zašly nakoupit.”

Testovací stanoviště bude zřejmě před obchodním domem několik měsíců a možná až do konce roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy