Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Premiér navštívil v Havířově nejmodernější očkovací centrum i vlakové nádraží

  • Havířov,

Vládní delegace během návštěvy v Moravskoslezském kraji zamířila i do Havířova. Premiér s ministrem průmyslu Havlíčkem navštívili tamní vysokokapacitní očkovací centrum, které spustí pilotní projekt rezervací pomocí QR kódů.

V Havířovském očkovacím centru se spustí pilotní projekt, kdy se lidé budou na místě do systému hlásit pomocí QR kódu. Moderní technologie značně zrychlí administraci. I to byl důvod, proč očkovací centrum navštívil premiér Babiš s vícepremiérem Havlíčkem.

Andrej Babiš (ANO), premiér Vlády ČR: "Pan hejtman je hlavní ajťák celého kraje. Tam jsou aplikované nejmodernější technologie, ten QR kód a podobné, to připravujeme v Praze v O2 Univerzum. Ta kapacita má být až 7 tisíc a tady to běží na 500 a kapacita je až 1300. Když v květnu, červnu přijdou podstatně větší dodávky vakcín, tak to bude velice dobře fungovat.”

Vedení radnice ukázalo vládní delegaci také nově zrekonstruovaný přednádražní prostor a prohlédli si i bývalou výpravní halu, ve které město plánuje provozovat kulturně sportovní centrum.

Karel Havlíček (ANO), vicepremiér Vlády ČR: "Je to opravdu ojedinělý projekt, protože sama o sobě ta budova byla postavena v bruselském stylu ze 60. let a je naprosto unikátní. A je dobře, že se nakonec rozhodlo, že bude využita. Takže se to udělalo chytře a z původní budovy se udělala budova pro cestující a z té hlavní budovy bude krásné sportovní a kulturní centrum.”
Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: "Já bych chtěl panu premiérovi poděkovat, že se zasadil o to, aby Správa železnic ten projekt opravdu dokončila a my jsme za to moc rádi, Havířov to potřeboval."

Poslední zastávkou v rámci Moravskoslezského kraje byla prohlídka Národního centra stolního tenisu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy