Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Premiér navštívil v Havířově očkovací centrum i vlakové nádraží, které prochází rekonstrukcí

  • Havířov,

Vládní delegace během návštěvy v Moravskoslezském kraji zamířila i do Havířova. Premiér s ministrem průmyslu Havlíčkem navštívili tamní vysokokapacitní očkovací centrum, které spustí pilotní projekt rezervací pomocí QR kódů. Prošli si i vlakové nádraží.

V Havířovském očkovacím centru se spustí pilotní projekt, kdy se lidé budou na místě do systému hlásit pomocí QR kódu. Moderní technologie značně zrychlí administraci. I to byl důvod, proč očkovací centrum navštívil premiér Babiš s vícepremiérem Havlíčkem.

Andrej Babiš (ANO), premiér Vlády ČR: “Pan hejtman je hlavní ajťák celého kraje. Tam jsou aplikované nejmodernější technologie ten QR kód a podobné to připravujeme v Praze v O2 Univerzum. Ta kapacita má být až 7 tisíc a tady to běží na 500 a kapacita je až 1300. Když v květnu, červnu přijdou podstatně větší dodávky vakcín, tak to bude velice dobře fungovat. Paní náměstkyně Tydlačková je energická, jde z ní cítit, jak je nadšená, jak to tam organizuje. Mám z toho skvělý dojem, jak to tam funguje.”


Vedení radnice ukázalo vládní delegaci také nově zrekonstruovaný přednádražní prostor a prohlédli si i bývalou výpravní halu, ve které město plánuje provozovat kulturně sportovní centrum.

Karel Havlíček (ANO), vicepremiér Vlády ČR: “Je to opravdu ojedinělý projekt, protože sama o sobě ta budova byla postavena v bruselském stylu ze 60. let a je naprosto unikátní. A je dobře, že se nakonec rozhodlo, že bude využitá. Takže se to udělalo chytře a z původní budovy se udělala budova pro cestující a z té hlavní budovy bude krásné sportovní a kulturní centrum. Takové propojení není skoro nikde, kdy část investuje Správa železnic, část město. Navíc město investovalo přednádražní prostor a teď se bude ještě pokračovat v té části perony a infrastruktura spojení Havířov, Havířov-Zastávka, což bude stát další tři miliardy korun. Takže obrovská investice. Obyvatelé to mají v nejlepším komfortu a zachoval se ten ráz.”
Andrej Babiš (ANO), premiér vlády ČR: “Já jsem tady byl v roce 2017 a viděl jsem to nádraží. Vždycky, když jsem potkal ředitele Správy železnic, tak jsem se ho ptal, co je nového v Havířově. A já jsem si myslel, že když jste teď otevírali to přednádraží, tak že jste otevírali to nádraží. To ale ještě není hotové, ale je to skvělý projekt a mám radost. Ta synergie mezi městem a Správou železnic funguje a Správa železnic je jedním z největších investorů za stát. Investují 60 miliard a já vždy chci, aby se investovalo hlavně do nádraží, protože do těch tratí, tam to nikdo nevidí. Já se vždy koukám na ty koleje a říkám si, kde jsou ty miliardy, ale tady je to jasně vidět a vypadá to skvěle.”
Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Pro nás je to čest. Ta spolupráce na úrovni města, kraje a celostátní je velmi důležitá. A já bych chtěl panu premiérovi poděkovat, že se zasadil o to, aby Správa železnic ten projekt opravdu dokončila a my jsme za to moc rádi, Havířov to potřeboval. Já si toho vážím a celkově ta návštěva je pro nás čest, když přijede premiér této země k nám do města a my jsme velmi rádi a hrdí na to, že se máme čím pochlubit.”

Poslední zastávkou v rámci Moravskoslezského kraje byla prohlídka Národního centra stolního tenisu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail