Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé v Havířově budou schvalovat prodej bývalé ZŠ Mánesova

  • Havířov,

Zájemce o bývalou Základní školu Mánesova splnil radnicí stanovené podmínky a zastupitelé ještě v dubnu budou hlasovat o prodeji objektu. Město už také spravuje krytý bazén na Šumbarku, který získal od kraje.

Město se snaží prodat bývalou Základní školu Mánesova pro výstavbu sportovní haly s ledovou plochou. Zájemce, který se ale přihlásil, nesplnil podmínky, protože neakceptoval navrženou cenu. Město proces zopakovalo a napodruhé už se se zájemcem dohodlo.

Ondřej Baránek (ANO), náměstek primátora: "Do tohoto záměru se přihlásil opět jeden zájemce, který ty podmínky splnil a na rozdíl od toho předchozího i vylepšil. Jedná se o toho samého zájemce, nebylo to jen o tom, že by nesplnil cenu, ale i cena byla předmětem té debaty a opravdu tuto nabídku vylepšil a Rada města Havířova v minulém týdnu tuto nabídku akceptovala a doporučila zastupitelstvu schválit. Mělo by to jít do dubnového zastupitelstva.”

Soukromý investor, kterým má být hokejový klub z Českého Těšína, bude muset nejdříve bývalou školu na vlastní náklady zdemolovat.

Ondřej Baránek (ANO), náměstek primátora: "Vzhledem k tomu, že tento projekt závisí na dotacích z Národní sportovní agentury, nemyslím si, že by to mělo mít dlouhého trvání a já si dokážu představit, že koncem příštího roku by ta nová ledová plocha společně s parkovištěm, protože v této lokalitě jsou také problémy s parkovištěm, by mohla stát.”

Město má také velké plány s krytým bazénem, který od 1. března převzala Správa sportovních a rekreačních zařízení.

Ondřej Baránek (ANO), náměstek primátora: "My bychom rádi nyní v současné době především snížili náklady na tento provoz z našich zdrojů a rozvoj té lokality bude záviset na dalších studiích, protože není tajemstvím, že bychom tam rádi udělali případně nějaké wellness centrum, nebo jiné odpočinkové zázemí, které by sloužilo zejména pro sportovce z nedalekých sportovišť."

Areál získalo město směnou od kraje. I nadále se počítá s výukou plavání žáků.

Ondřej Baránek (ANO), náměstek primátora: "Opravdu jsme kraji za toto zařízení dopláceli cca dva miliony korun ročně, které jsme dávali za to, aby děti z havířovských škol mohly chodit plavat. My bychom velmi rádi tuto funkčnost zachovali s tím, že bychom tam ještě zkusili na základě těch studií tuto myšlenku rozvíjet. To znamená vybudování nějakého wellness centra, jednotlivé bazénky, bylo by to fajn.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků