Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé v Havířově budou schvalovat prodej bývalé ZŠ Mánesova

  • Havířov,

Zájemce o bývalou Základní školu Mánesova splnil radnicí stanovené podmínky a zastupitelé ještě v dubnu budou hlasovat o prodeji objektu. Město už také spravuje krytý bazén na Šumbarku, který získal od kraje.

Město se snaží prodat bývalou Základní školu Mánesova pro výstavbu sportovní haly s ledovou plochou. Zájemce, který se ale přihlásil, nesplnil podmínky, protože neakceptoval navrženou cenu. Město proces zopakovalo a napodruhé už se se zájemcem dohodlo.

Ondřej Baránek (ANO), náměstek primátora: "Do tohoto záměru se přihlásil opět jeden zájemce, který ty podmínky splnil a na rozdíl od toho předchozího i vylepšil. Jedná se o toho samého zájemce, nebylo to jen o tom, že by nesplnil cenu, ale i cena byla předmětem té debaty a opravdu tuto nabídku vylepšil a Rada města Havířova v minulém týdnu tuto nabídku akceptovala a doporučila zastupitelstvu schválit. Mělo by to jít do dubnového zastupitelstva.”

Soukromý investor, kterým má být hokejový klub z Českého Těšína, bude muset nejdříve bývalou školu na vlastní náklady zdemolovat.

Ondřej Baránek (ANO), náměstek primátora: "Vzhledem k tomu, že tento projekt závisí na dotacích z Národní sportovní agentury, nemyslím si, že by to mělo mít dlouhého trvání a já si dokážu představit, že koncem příštího roku by ta nová ledová plocha společně s parkovištěm, protože v této lokalitě jsou také problémy s parkovištěm, by mohla stát.”

Město má také velké plány s krytým bazénem, který od 1. března převzala Správa sportovních a rekreačních zařízení.

Ondřej Baránek (ANO), náměstek primátora: "My bychom rádi nyní v současné době především snížili náklady na tento provoz z našich zdrojů a rozvoj té lokality bude záviset na dalších studiích, protože není tajemstvím, že bychom tam rádi udělali případně nějaké wellness centrum, nebo jiné odpočinkové zázemí, které by sloužilo zejména pro sportovce z nedalekých sportovišť."

Areál získalo město směnou od kraje. I nadále se počítá s výukou plavání žáků.

Ondřej Baránek (ANO), náměstek primátora: "Opravdu jsme kraji za toto zařízení dopláceli cca dva miliony korun ročně, které jsme dávali za to, aby děti z havířovských škol mohly chodit plavat. My bychom velmi rádi tuto funkčnost zachovali s tím, že bychom tam ještě zkusili na základě těch studií tuto myšlenku rozvíjet. To znamená vybudování nějakého wellness centra, jednotlivé bazénky, bylo by to fajn.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy