Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vyjádření havířovského primátora k česko-ruské krizi

  • Havířov,

Informace o tom, že výbuch muničních skladů ve Vrběticích měli na svědomí Rusové, vyvolalo výbuch i na politické scéně. Primátor Havířova, který je členem výboru pro bezpečnost a obranu poslanecké sněmovny, stoprocentně stojí za kroky vlády.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Já bych chtěl v první řadě velmi a upřímně poděkovat příslušným složkám této země, protože odvedly skvělou práci. Ta koordinace jejich činnosti byla velmi profesionální a na velmi vysoké úrovni. Čelíme zcela bezprecedentní situaci, která tady v minulosti nebyla, reakce naší vlády byla opravdu tvrdá, rychlá a adekvátní. Jsem o tom přesvědčený. Pevně věřím, že se podaří na té diplomatické úrovni tato opatření i transformovat ve tvrdý signál směrem k Ruské federaci, že jsme suverénní a svrchovaný stát a jsme ochotní proto i něco obětovat. Je to důležité a myslím si, že ta minimální úroveň, o kterou se dnes snaží vláda, dnes celá česká diplomacie je srovnání zastoupení ČR a Ruské federace na úrovni ambasád.”

V poslanecké sněmovně ale máte také kolegy z řad komunistů a SPD. Ti takové názory nemají. Říkají, že by se mělo spíše jednat, že by se mělo usednout k jednacímu stolu. Nemrzí vás, že nejsme jednotní?

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “My tomu čelíme celou naší historií. Zeptejte se těchto kolegů, ať si to srovnají se svým svědomím. Já si myslím, že naše reakce byla zcela adekvátní, byla to reakce suverénního státu na zcela výjimečnou situaci a oni si to budou muset jednou srovnat se svým svědomím.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy