Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov prodal zchátralou bývalou školu, na pozemku vznikne druhá ledová plocha

  • Havířov,

Po mnoha letech je rozhodnuto. Bývalá Základní škola Mánesova v Havířově a část pozemků budou prodány. V areálu vznikne druhá ledová plocha a parkoviště. Samotnému prodeji na zastupitelstvu předcházela dlouhá debata.

Uvědomujeme si, že druhou ledovou plochu sportovci v Havířově potřebují, ale máme obavy, aby investor vše dodržel. I tato debata se vedla na zastupitelstvu k bodu prodeje bývalé ZŠ Mánesova.

Leoš Lukaštík (ODS), zastupitel: “Víme, že v minulosti se prodaly pozemky, nemovitosti za nějakým účelem, investor se zavázal. Nicméně po prodeji a převodu už ty svoje sliby nikdy, nebo někdy nebyly dodrženy, a proto jsme navrhovali smlouvu o budoucí smlouvě."

Vedení radnice ale tvrdí, že smlouvy s investorem budou nastaveny tak, že k této situaci nemůže dojít. 

Tomáš Kocián, vedoucí právního odboru havířovského magistrátu: “Pokud by investor závažným způsobem nedodržoval povinnosti, které mu plynou ze smlouvy, tak město může a přikročí k odstoupení od smlouvy."

Některým zastupitelům se také nelíbila cena, kterou investor za prodej zaplatí.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Zcela zásadní při tomto rozhodování je ta budova, která na tom pozemku stojí. Protože ten pozemek má podle odhadu hodnotu 15 milionů bez té budovy. A demolice té budovy tak, jak tady zaznělo, je přes 44 milionů korun. Město by muselo v první řadě vynaložit 44 milionů korun, aby hodnota toho pozemku byla platná. Posudek, který hodnotil cenu toho pozemku s tou budovou, je ve výši pěti milionů korun."

V areálu vznikne i velké parkoviště, které v dané lokalitě chybí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy