Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov mohl uspořádat první kolo ligy mužů a žen ve vzpírání

  • Havířov,

Můžete ligu uspořádat, ale musíte mít udělané všichni PCR testy. To byla podmínka hlavní hygieničky pro pořádání prvního kola ligy ve vzpírání. Do Havířova přijeli i vzpěrači, kteří mají šanci se nominovat na olympiádu.

I přes to, že vzpěračský klub v Havířově věděl, že nebude jednoduché uspořádat první kolo ligy mužů a žen, šel do toho.

Dalibor Klimša, manažer SKV Baník Havířov: “Byli jsme testování PCR testy všichni závodníci, všichni funkcionáři, všichni, kdo se tady zúčastňují. Byl to docela vysoký náklad, ale doufám, že nám s tím pomůže i český svaz a podělíme se o ty náklady, protože jsme chtěli startovat. Od paní hlavní hygieničky, která nám povolila pouze 48 hodin od testování a mohou se zúčastnit bez testu jenom ti, kteří jsou méně než 90 dní od prodělání nemoci.”

Vzpěrači měli velkou chuť závodit, o čemž svědčila i účast. Českou špičku zastupovali sportovci, kteří mají šanci se zúčastnit olympiády v Tokiu. Nedávno se vrátili z ME v Moskvě.

Kamil Kučera,vzpěrač: “Dařilo se mi výborně, protože se mi podařilo zopakovat výsledek z roku 2019, který byl v podstatě jen o tři kila menší. Sice mě mrzí, že jsem nepostoupil na olympiádu, ale výsledek dobrý a na to, že byla ta pandemie a rok jsme stáli, tak to bylo dobré.”
Jiří Gasior, vzpěrač: “Zkusil jsem ještě něco potrénovat. Po ME uplynuly dva týdny, něco tomu zkusíme dát, uvidíme a možná padne i těch 200.”
Patrik Krywult, vzpěrač: “Skončil jsem 11. Nebylo to nejhorší, nebylo to nejlepší. Psychika udělala své. Teď jsme to měli s rodinou hodně těžké. Odešel nám tatínek na covid. Bylo to celé špatné. Dneska to bylo podobné tak, jako na ME, ale řeším problém s kolenem. Trh je dobrý, ale nadhoz špatný, ale v rámci možností se to dalo.”

V prvním kole ligy se nejvíce dařilo družstvu z Horní Suché, domácí Havířov skončil na třetím místě. V kategorii žen si první místo odvezly vzpěračky z Brna.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy