Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov začal opravovat komerční prostory, podnikatelé to vítají

  • Havířov,

Havířov se rozhodl investovat do oprav domů, které slouží podnikatelům. Výměnu oken vítají i v tom největším ve městě na ulici Palackého. Nájemníci si od toho slibují, že se jim sníží i náklady za teplo.

Havířov investoval v posledních letech zejména do obytných domů a sanací. Nyní došla řada také na podnikatelské objekty.

Paní Renata Poláčková má už dvacet let šicí dílnu o rozloze 350 metrů čtverečních v podnikatelském domě na ulici Palackého. Prostory firmě vyhovují. S podmínkami pro práci to ale bylo horší.

Renata Poláčková, majitelka šicí dílny: "Vítám to velmi, protože v zimě se tady nedá vydržet, já mám peřovou bundu, abych tady mohla vůbec pracovat, protože v odpoledních hodinách je tady příšerná zima. V létě je tady takové horko, že se tady nedá vydržet. To, že se konečně po dvaceti letech vymění okna, vítám tedy velmi. Musím je tedy pochválit, jsou velmi šikovní.”

Předpokládáte, že se vám to projeví i na účtu, to znamená, že ušetříte za teplo?

Renata Poláčková, majitelka šicí dílny: “Určitě ano, protože letošní zimu jsem protopila na elektřině o osm tisíc více, vždy mi vraceli a letos jsem platila o osm tisíc více, protože děvčata, aby tady vydržela, musela si přitápět."
Simona Součková, mluvčí MRA Havířov: "My jsme rádi, že jsme mohli konečně začít, protože si vážíme každé firmy, která platí nájem, která platí včas nájem. Jedná se o největší objekt v Havířově, který má rozlohu zhruba 3000 metrů čtverečních, sídlí zde desítky firem. Mění se tady okna, ta okna jsou komfortnější pro užívání, protože mají jiný tvar než ta původní, s tím, že jsou šestikomorová a jedná se o trojskla. I co se týče tepelných vlastností, tak nájemníci určitě uvítají úsporu za energie. A kromě toho se opravuje v některých horních prostorách také strop včetně střešních vpustí, protože do některých místností zatékalo.”

Opravy budou stát přes jedenáct milionů korun, současně město investuje i do dalších komerčních objektů.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy