Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Některá fitcentra s otevřením pro veřejnost čekají na lepší podmínky, shánějí také personál

  • Havířov,

Otevřít sice můžeme, ale pro deset lidí to nemá pro nás smysl a nemáme ani personál. To jsou jedny z důvodů, proč některá fitcentra prozatím neotevřela pro veřejnost. Například v jednom z největších v Havířově mohou cvičit jen profesionální sportovci.

Fitcentra už mohou mít opět otevřeno a sportovci dokonce nemusí mít nasazené roušky. Přesto se do jednoho z největších center v Havířově veřejnost zatím nedostane. Na strojích cvičí jen za dodržování všech podmínek členové klubu z řad profesionálních sportovců.

Dalibor Klimša, majitel FitGym Havířov: "Pro nás hlavní problém je, že po dobu uzavření jsme přišli o personál. Personál pracuje dneska někde jinde a to je takový největší stěžejní problém. Proto jedeme v tom režimu, kdy nám chodí jen profesionální sportovci, jako jsou hokejisté, zápasníci a různí další sportovci." .
Vojtěch Tomi, prvoligový hokejista: "Činky, stroje, to venku není a to je hodně důležité zejména pro profíky a nemáme to jak vykompenzovat.”
Ondřej Tomšů, zápasník: "Je to pro mě velice důležité, protože je to celý můj život. Kdybych netrénoval, tak bych nemohl zápasit, tak jsem rád, že mám tyto možnosti.”

Důvodů, proč není posilovna prozatím otevřená pro širokou veřejnost, je více.

Dalibor Klimša, majitel FitGym Havířov: "Je i problém těch testů a různých možností využití sprch, šaten a to vše přispívá, že ti lidé nemají takový zájem, aby šli cvičit. Takže musíme počkat do nějakého většího rozvolnění, abychom se tu dostali alespoň na tu třicítku a potom to budeme mít šanci i ekonomicky utáhnout." 

Nyní může uvnitř posilovny cvičit deset lidí. Od příštího týdne by měl počet stoupnout na třicet. I na to budou fitcentra reagovat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy