Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovská knihovna opět uspořádala oblíbený knižní jarmark

  • Havířov,

Obrovský zájem projevili opět lidé o vyřazené knížky. Jarmark tentokrát uspořádala pobočka knihovny v Havířově-Podlesí. Největší zájem mezi čtenáři byl o detektivní knížky a romány.

Knihy by se neměly vyhazovat, protože mohou vždy udělat ještě někomu radost. I proto pobočky knihovny pořádají pravidelně jarmarky. Lidé na pobočku na Podlesí přicházeli ještě před otevřením. A není divu. Mohli si vybrat ze stovek titulů různých žánrů.

Taťána Sihelníková, vedoucí oddělení: “Knižní jarmark se tvoří z knih, které jsou vyřazené. To znamená z knih, které už byly opotřebované, nebo už se nám do fondu nehodily z důvodu toho, že se nakupují nové knížky. Takže pravidelně dvakrát ročně pořádáme knižní jarmark, kde si lidé mohou zakoupit různé tituly, ať už to jsou knížky pro dospělé, dětské knížky, atlasy, máme i CD staré. On ten zájem o knižní jarmark je vždy obrovský. V deset hodiny jsme začali a od té desáté už se těch knížek prodalo velké množství."
anketa: "Hrozně to vítám. Já tu chodím do knihovny si půjčovat knížky. Viděla jsem to tady napsané a dala jsem si to do kalendáře. A já si knížky přečtu a zas je dávám dál. Nemocným a těm, co nechodí. Třeba sousedky, tak jim to dám, jak si je přečtu. Já jsem si vždy kupovala knížky. Vybrala jsem si různě. Romány, protože mám ráda lehčí četbu.”
anketa: “Já chodím na každý knižní jarmark. Vždy najdu knížku, která mně zajímá."

Co vás zajímá teď?

anketa: “Literatura faktu, válečné konflikty, vesmír, kosmonautika.”

Cena je pro vás přijatelná na jarmarku?

anketa: “Jo to je. To se nedá ani srovnat. Normálně stojí v obchodě knížky 500 i 1000 korun a tady do je za pět, deset korun.”
anketa: “ Já jsem tady přišla, protože mne to zajímalo a aby jsme se tady podívali. Asi si vyberu pohádku. Mám ráda detektivky.” 
anketa: “Jsem normálně nenapravitelný čtenář, protože doma máme snad přes tisíc knih. Chodím tu ráda, je to přínos.” 

Mnoho knížek z jarmarku vždy putuje i do mateřských škol, nebo do sociálních zařízení.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy