Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Očkovací centrum v Havířově se přemístilo ze sportovní haly do areálu nemocnice

  • Havířov,

V budově stravovacího provozu v areálu havířovské nemocnice vzniklo po rekonstrukci nové očkovací centrum. Hala Slavie tak už bude moci sloužit opět sportovcům. Za pět měsíců zdravotníci naočkovali zhruba 100 tisíc lidí.

Začátek září byl ten ideální čas přestěhovat havířovské velkokapacitní očkovací centrum do areálu nemocnice. Na jaře a počátku léta měli lidé o očkování enormní zájem a za jeden den tam zdravotníci odbavili až 1200 zájemců. Postupem času ale čísla začala klesat.

Norbert Schellong, ředitel Nemocnice Havířov: "Byl nejvyšší čas, protože ta kvóta těch zájemců o tu první dávku klesla na nějakých tři sta denně. Což jsme samozřejmě už běžně schopní dělat v provozu nemocnice a můžeme vrátit halu k původním účelům, k sportovním účelům, protože je třeba, aby se lidé právě v té poscovidové době začali hýbat a mladí začali sportovat. Jsme rádi, že jsme to tady dokončili, je to dneska skoro na den pět měsíců a za tu dobu jsme v Havířově naočkovali v hale Slavii kolem sto tisíc zájemců i z jiných okresů a regionů, kteří se k nám přihlásili.”

I kapacita menšího očkovacího centra je velká. Denně budou moci zdravotníci naočkovat až 600 lidí. Na nové prostory se přišel podívat i primátor havířova a náměstek hejtmana. Radnice sleduje, kolik obyvatel už se nechalo ve městě očkovat.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: "Já jsem moc rád, že je opět na špičkové úrovni, byť má třeba poloviční kapacitu toho, co mělo očkovací centrum na Slavii, tak i tak bude schopno pokrýt tu současnou potřebu, která zrovna je. Je to tady opravdu skvělé, proběhla zase rekonstrukce další části nemocnice, takže za to jsem opravdu rád. My poslední data, která máme, tak ta proočkovanost na území města, nebo respektive v rámci celé ORP, je 61%, což je dobré číslo, samozřejmě by mohlo být vyšší.”

První dávku očkování už dostala polovina všech obyvatel v MSK. Ukončené očkování pak má přes 45% lidí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy