Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti v havířovských mateřinkách se učí vnímat rytmus pomocí bubnování na cajony

  • Havířov,

Už během školení učitelky z mateřských škol v Havířově tušily, že bubnování na kostky z kartonů tzv. cajony se stane mezi dětmi hitem. A měly pravdu. Radnice nakoupila sady všem školkám, které o to projevily zájem.

Velké nadšení projevily děti z mateřských škol, když díky projektu Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání dostaly bedýnky na bubnování. Ihned začaly nacvičovat písničky s tématikou Afriky. MŠ Balzacova pak do textů zakomponovala i maskota Mapíka.

Natálie Doležalová, učitelka MŠ Balzacova: “Naučily se zpívat strašně moc nových písniček. Naučily se bubnovat rytmus, který není jednoduchý. Takže jsme potřebovali opravdu šikovné děti, které zvládnou ten rytmus zabubnovat, ale teď už to umí naprosto skvěle. Budeme celý ten příběh nahrávat, sestříháme ho, aby to dávalo hlavu a patu a potom to posíláme do soutěže a zároveň to pošleme i rodičům.”
anketa: “V Africe se učíme správně zpívat.”
anketa: “My jsme se naučili bubnovat a mně to moc baví.”

Až to situace, doba dovolí, uspořádáte společné vystoupení školek?

Lenka Slowiková, finanční manažer projektu MAP II.: “Určitě v jarních, letních měsících bychom byli rádi, kdybychom realizovali nějakou větší akci s těmi bubínky.”

Bedýnky, které mají široké využití, zakoupil magistrát prostřednictvím MAPu všem školkám, které o ně projevily zájem. Celkem si tento skvělý zážitek mohou užít děti z jedenácti mateřinek.

Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail