Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dárce věnoval havířovské nemocnici vánoční dárek v podobě mobilního ultrazvuku

  • Havířov,

Hematoonkologické oddělení havířovské nemocnice dostalo jen den před Štědrý dnem krásný dárek. Postaral se o to soukromý dárce, který nemocnici zakoupil nový přístroj.

Hematoonkologické oddělení havířovské nemocnice má nový mobilní ultrazvuk. Díky tomuto přístroji budou moci lékaři pacientům vyhledat například vhodnou žílu pro zavedení dlouhodobého katetru.

David Starostka, primář hematoonkologického oddělení: "Tou druhou indikací je vyšetřování pleurálních výpotků, to znamená tekutiny v pohrudniční dutině. Samozřejmě ten ultrazvuk může sloužit i k základnímu vyšetření tepen na krku."

Ultrazvuk oddělení zakoupil soukromý dárce, který nemocnicí dlouhodobě podporuje. Část peněz manželé vybrali při oslavě narozenin.

Vojtěch Filsák, dárce přístroje: “Z těch 62 tisíc jsme darovali 10 tisíc jedné velice příjemné paní, která je mladá má 23 roků a ochrnula, takže si potřebovala koupit baterky do invalidního vozíku. Zůstalo 50 tisíc, tak jsme si s manželkou řekli, že teda navýšíme o 200 tisíc a byli jsme oslovení nemocnicí, že tento přístroj velice nutně potřebují. Tak jsme se rozhodli, že těch 250 tisíc dáme dohromady a koupíme přístroj, který je velice důležitý pro naši oblast jako je Havířovsko a celé Ostravsko, které je zatížené zvlášť onkologickým onemocněním.”
David Starostka, primář hematoonkologického oddělení: "To je velmi šlechetný čin a my v nemocnici s panem Vojtěchem Filsákem máme dlouholetou spolupráci a jsme rádi, že existují tak štědří sponzoři.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy