Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Daniel, Klaudie a Lukáš., to jsou hned tři děti, které se narodily na Nový rok v havířovské nemocnici

  • Havířov,

Havířovská nemocnice zaznamenala v loňském roce rekord v počtu narozených dětí. Na svět tam přišlo hned 1 120 novorozenců. První dítě v letošním roce se narodilo o půl třetí ráno.

Daniel, Klaudie a Lukáš. To jsou hned tři děti, které se narodily na Nový rok v havířovské nemocnici. Všechny jsou zdravé a maminky šťastné.

Monika Kubalová, maminka Lukáše: “Já jsem si vybrala tuto porodnici, protože je respektující. Je to Baby friendly porodnice. Pro mne bylo důležité, protože jsem po sekci, aby miminko nebylo separované, což se nám podařilo. Potom, když mě převezli na JIP, tak i tam byl po celou dobu s námi tatínek. Dítě mám neustále při sobě.”

Kdo vám pomáhal v tom předporodním období i u samotného porodu?

Monika Kubalová, maminka Lukáše: “U samého porodu jsme měli dulu, kterou jsem si sama našla, která mi byla nejvíce k srdci blízká a hrozně mi to u porodu pomohlo a porodnice Havířov je taková, že umožňuje i tyto duly u porodu mít.”

První narozené děti měly samozřejmě i gratulanty.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Tak letos padl v porodnici rekord 1 120 dětí. Je to opravdu úžasné číslo. Už loni to číslo bylo pěkné a blížilo se k tisícovce, ale letos naše porodnice tu magickou hranici překročila. Je to poprvé od roku 1994, takže je to skvělé a myslím, že ti v tomto směru v dnešní době slyšet takto pozitivní zprávy, je velmi dobré a všem novým novorozeňatům z Havířova přeji jen to nejlepší. Hodně zdraví a štěstí a mám velkou radost, že se naší nemocnici a porodnici daří.”
Lucie Kantorová, vrchní sestra gynekologicko-porodnického odd.: “První porod byl ve 2,33, poslední 15,19. K dnešnímu ránu už máme sedm porodů a další tři na porodním sále čekají na porod. Jinak bych chtěla poděkovat maminkám za projevenou důvěru a také personálu lékařskému i nelékařskému za dobře odvedenou práci.”

Oddělení čekají v letošním roce velké změny.

Irma Kaňová, PR manažer Nemocnice Havířov: “Budeme hned na začátku roku, začneme v průběhu třech, čtyřech týdnů, budovat nový porodní box a v průběhu letošního roku zahájíme velkou rekonstrukci celého porodního a novorozeneckého oddělení, kdy vybudujeme nové rodinné pokoje, kdy dopřejeme maminkám ten komfort, který by měly mít v rámci požadavku této doby.”

Co u vás rodičky, nebo rodiče nejvíce oceňují?

Irma Kaňová, PR manažer Nemocnice Havířov: “Je to přístup, protože ten u nás nacházejí a dostávají a je výjimečný. Máme naprosto jedinečné primáře, ať už porodního, nebo novorozeneckého oddělení, kteří přijímají veškeré nové trendy, které ve světě jsou, které se vracejí zpět k tomu přirozenu, k přírodě. Takže maminkám dovolujeme mít soukromí na porodních pokojích, nezasahovat do porodu, pokud je to možné. Velmi podporujeme kojení. U nás nenajdete dudlík, lahvičku. Takže veškeré trendy, které jsou a naši primáři sledují, u nás s okamžitě aplikujeme. To je hlavní důvod.”
Nahlásit chybu


K tématu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail