Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Maminky v Havířově čekají na porod v rodinném pokoji hotelového stylu

  • Havířov,

Je to jako když se otevřou dveře na hotelu. To jsou první reakce nastávajících maminek, které čekají v havířovské nemocnici, až jim začne samotný porod. I se svým doprovodem mohou tuto dobu strávit v rodinném pokoji přímo vedle porodních boxů.

Jakmile přijede nastávající maminka do nemocnice, mnohdy se ukáže, že samotný porod může přijít až za mnoho hodin. Paní Alžběta Stillerová byla jednou z prvních maminek, která se svým doprovodem, sestrou, mohly zůstat společně, až chvíle porodu nastane, a to na novém rodinném pokoji.

Alžběta Stillerová: "Bylo to, jako když se otevřou dveře do hotelu. My jsme nevěděly, že tady takový pokoj je a vůbec ta možnost, že můžeme zůstat spolu a ještě přenocovat, byla skvělá. Je tady krásně. Bylo to velmi příjemné. Určitě to ulehčilo celý pobyt, bylo to milé.”
Michal Mrózek, primář gynekologicko-porodního oddělení: "Chtějí být spolu a situace je taková, že zatím ještě maminka nerodí, ale také nález je takový, že už to není na propuštění domů." 

Předporodní rodinný pokoj se nachází přímo vedle porodních boxů i operačního sálu.

Irma Kaňová, PR manažer Nemocnice Havířov: "Takže ve chvíli, kdy maminka začne fakticky rodit, tak se z tohoto pokoje přesouvá na porodní box. Snažili jsme se, aby byl pěkný, aby se tady cítily jako doma."

Gynekologicko-porodní oddělení čeká už brzy celková rekonstrukce a pokojů ve stylu domácího prostředí přibude. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy