Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov vyhodnotil soutěž Deník malého čtenáře

  • Havířov,

Pracovnice Místního akčního plánu společně s knihovnou připravili pro děti celoroční akci Deník malého čtenáře. A jelikož je konec školního roku, došlo i na vyhodnocení a předání cen.

Díky projektu Deník malého čtenáře našlo mnohem více dětí zalíbení v četbě. Školáci od počátku školního roku navštěvovali knihovny, vybírali si zajímavé knížky.

Lenka Slowiková, MAP: "Děti chodily jednou měsíčně do knihovny spádové ke svojí škole, zároveň měly různé tvořivé dílny, měly besedy se známými autory a konzultovaly s nimi své vybrané knihy, které ve svých čtenářských denících mohly hodnotit, mohly k nim kreslit obrázky, mohly k nim napsat krátké povídání co se jim líbilo, co se jim nelíbilo. Zároveň bylo součástí bingo, kdy si spojovaly žánry.”

Celkem se do projektu zapojilo 14 škol a dětem bylo rozdáno na 300 cen. Ocenění si převzali i malí čtenáři z ZŠ G. Svobody.

anketa: "Přečetla jsem osm knížek a nejvíce se mi líbila Deník malého poseroutky. Nečekala jsem cenu a je to pěkné.”
anketa: “Zapisovala jsem si tam 16 knížek a nejvíce mne bavila Strašidelný dům od Zuzany Pospíšilové a moc se mi líbí ta cena.”
anketa: “Pokud by nebyla tato soutěž, myslím, že bych nepřečetla tolik knížek.”
anketa: “Přečetl jsem deset knížek a bavila mne knížka Babička drsňačka. Měli bychom číst, abychom byli chytří a věděli, jak se správně píší písmena, a ať víme něco o knížkách.”
Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Já myslím, že to je fajn. Děti málo četly, čtou a to, že se zapojí tady do této aktivity, tak jednak pochvala tady dámám z MAP, že s tímto projektem přišly a pochvala i paní učitelce každé z té školy, která ty děti zaujala. Je důležité, aby od mala děti četly, aby chápaly věty, souvětí a aby rozuměly tomu textu. Aby četly s láskou, protože to se jim hodí do každého oboru.”

Tyto všechny děti se shodují, že si budou čtenářský deník vést i nadále.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy