Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovské Středisko pro rodinu a dítě připravilo pro děti se specifickými potřebami příměstský tábor

  • Havířov,

Sociální služby Havířova v rámci Střediska pro rodinu a dítě poskytují během roku několik služeb. Nyní pracovníci poprvé uspořádali pro děti i příměstský tábor. První den děti strávily se zvířaty na mini farmě v Těrlicku.

Středisko pro rodinu a dítě poskytuje tři služby. Ranou péči, odborné poradenství a odlehčovací služby. A právě v rámci odlehčovací služby se sociální pracovníci rozhodli, že připraví pro děti týden plný zážitků. Během prvního dne se děti podívaly na farmu v Těrlicku, kde mohly krmit zvířata a zajezdit si i na poníkovi.

Jaké jsi tady viděl Míšo zvířátka?

anketa: “Prasátko, koza, ovečky, králíka. Líbí se mi tady, já krmím zvířátka.”
Pavlína Blažková, sociální pracovnice RaD: "Víme, že děti mají své specifické potřeby, takže je nevezmou na běžné příměstské a pobytové tábory, a proto jsme udělali takové týdenní skupinové setkávání dětí.”

Sociální pracovnice používají pro lepší komunikaci s dětmi i obrázkovou řeč.

Pavlína Blažková, sociální pracovnice RaD: "Děti nás vlastně znají, znají nás z těch třech služeb, které máme. Zatím to máme první den, ale děti to zvládly super. I cestu autobusem jsme zvládli a ještě máme pro děti připravený režim. Máme to udělané pomocí fotek. Takže všem dětem ukazujeme fotky. Máme fotky i na výběr, takže, kdyby se děti nějak zlobily, takže jim můžeme dát i vybrat z fotek. Takže si myslím, že to zvládneme v pohodě. Máme děti i s autismem, s mentálním postižením a jsou tady děti i s vývojovým opožděním, takže máme to takový mix dětí. Některé nerozumí úplně mluvené řeči, takže jim to pomůže s námi komunikovat pomocí obrázků a my můžeme takto komunikovat s nimi.”

Co všechno s vámi za ten týden děti zažijí?

Pavlína Blažková, sociální pracovnice RaD: “Každý den máme nějaký výlet. Dnes jsme přijeli na farmu do Těrlicka. Zítra pojedeme vlakem do Mlýna vodníka Slámy. Ve středu máme naplánovaný také výlet vlakem do Mostů u Jablunkova na bobovku, ve čtvrtek pojedeme na krytý bazén do Orlové. V pátek pojedeme do Karviné do parku B. Němcové a na lodičky.”

Příměstský tábor v rámci odlehčovací služby se o letošních prázdninách konal poprvé a středisko věří, že ne naposled.

Nahlásit chybu


K tématu