Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovská nemocnice jde svým pacientům naproti. Portál pacienta zjednodušuje a zrychluje přístup k informacím

  • Havířov,

Komunikaci pacientů, lékařů a nemocnice v Havířově usnadňuje internetový portál E-Health. Co všechno tato služba obnáší a jak ji využít se dozvíte v následující reportáži.

Jednoduchý a rychlý přístup k informacím přes pár kliknutí. To vše splňuje Portál pacienta havířovské nemocnice.

Romana Ráblová, konzultant rezervační kanceláře: Je to velmi jednoduché, může se registrovat z pohodlí domova, odkudkoliv, kde má přístup na internet, a nebo se může dostavit do nemocnice Havířov, kde mu v registrační kanceláři pomůžeme s registrací. Od listopadu je připravena nová kancelář - kontaktní centrum pro Portál pacienta, kde se budeme věnovat této činnosti, budeme mít na klienty mnohem víc času.

Portál je zcela zdarma. Lidé díky němu ušetří například i za poplatek spojený s výpisy ze zdravotnické dokumentace. Novou službu si pochvalují i lékaři.

Lucie Šebestová, praktická lékařka: Pro nás lékaře je ten portál výborný v tom, že se můžeme dozvědět informace o konkrétním pacientovi. Například, když pošlu pacienta na rentgen plic, tak ten výsledek mi v papírové podobě přijde za dva, za tři dny. Ale když ho chci vidět dříve, tak se připojím na Portál a tam se ten výsledek dozvím hned.

Pro havířovskou nemocnici je kontakt s pacientem velmi důležitý.

Norbert Schellong, ředitel nemocnice: Vždy bylo třeba ty kontakty propojit. A pakliže mluvíme o dnes o elektronizaci zdravotnictví, tak to je to, co havířovská nemocnice jako jedna z prvních inovativně zavádí. 

V současné době jsou v projektu Portál pacienta zahrnuty i nemocnice Karviná Ráj, Třinec, Frýdek-Místek, Opava a Krnov.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy