Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov buduje slíbená parkoviště. Myslí přitom i na kontejnerová stání

  • Havířov,

Parkovacích míst je v Havířově stále nedostatek. Už brzy se ale obyvatelé dočkají dvou nových parkovišť, které budou vyhovovat přísnějším požadavkům.

Město nadále aktivně řeší nedostatek parkovacích míst. Například na Dělnické ulici byla situace velmi špatná. Bývalé parkoviště nesplňovalo požadovaná kritéria. To se ale změní. Myslelo se i na kontejnerová stání.

Bohuslav Niemiec, náměstek primátora Havířova pro investice a chytré město: "Na ulici Dělnické vznikne 63 parkovacích míst. Bude tam nově retence, vznikne tam také kontejnerové stanoviště a bude tam nájezdní plocha pro zásah hasičů. Na ulici Družstevnická, tam to parkování byl také problém, tam už je to dlouhodobá záležitost. Takže finišujeme. Celkově se snažíme o to, abychom v Havířově změnili způsob umístění kontejnerových nádob na odpad, to znamená všechny jednotlivé kontejnerové stání proměňujeme. Máme připravený projekt, nějakých padesát kontejnerových stání. Jedním z pilotních projektů jsou kontejnerová stání na hřbitově. Jsou na novém i na starém. Prosím občany v době, kdy se blíží dušičky, aby bioodpad, to znamená kytky, vyhazovali do přistavených kontejnerů a nedávali je do kontejnerových stanovišť."

Lidé už se na dokončení parkovišť těší. Některým nevadí ani nepříjemnosti spojené se stavbou.

Anketa: "Já si myslím, že je to vhodné. Že je tady málo parkovacích míst."
"Když se staví, tak je hluk."
"To je dobře, si myslím. To předtím byly takové moldy, díry, furt se to zasypávalo, furt to bylo špatně."

Parkoviště na ulici Dělnická a na ulici Družstevnická budou dokončeny koncem listopadu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy