Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovští žáci základních škol se zúčastnili zábavné olympiády. Netradiční disciplíny si pro ně připravila střední škola Dakol

  • Havířov,

Netradiční olympiádu si pro havířovské žáky připravila střední škola Dakol. Cílem ale nebylo jen podat co nejlepší sportovní výkon, ale vyzkoušet si i zručnost a týmovou práci.

Příprava palačinek nebo sestavení modelu z lega. Takový byl druhý olympijský den na SŠ Dakol, která si jako každý rok pro žáky připravila zábavné týmové soutěže.

Richard Veselský, zástupce ředitele: "Dneska tu máme stanoviště jako je výroba dřevěných kostek a vypalování, potom vedle mají kovovýrobu. Dalším stanovištěm je výroba palačinek, nahoře u grafiků si vytvářejí vlastní deníček a potom máme stanoviště, kde skládají na zadané téma stavebnici z lega. Průvodce na jednotlivých stanovištích dělají naši mistři odborného výcviku, kteří dětem vysvětlí, jak mají postupovat, a pak sami hodnotí jednotlivé výrobky a činnosti, které děti dělají."

Cílem olympiády není jenom zábavně strávené dopoledne. Škola dětem touto formou představuje možnosti jejich dalšího uplatnění i na místech, které se dnes často opomíjí.

Richard Veselský, zástupce ředitele: "Dovednostní olympiáda je zčásti dělána i proto, aby si děti vyzkoušely, jestli mají vlohy k nějakým studijním oborům. Je to zaměřeno na učňovské obory. Protože je to zaměřeno hlavně na strojní obory, poptávka po absolventech těchto oborů je obrovská, ale absolventů je velký nedostatek. U nás máme i obory jako je obráběč kovů, strojní zámečník, pak tu máme další obory: instalatéry, zedníky a všechny tyto obory máme jako preferované, tzn, jsou pod prospěchovým stipendiem."

Olympiády se zúčastnila také havířovská ZŠ Moravská. I je akce oslovila.

Gabriela Dvořáková, asistentka pedagoga: Akce se mi velmi líbí, ty děti si můžou vyzkoušet v praxi věci, na které nemají možnost si normálně šáhnout.
Anketa: "Vytvořili jsme helikoptéru cargobob, jež nese vrak automobilu. Sestavení nám trvalo asi půl hodiny. Už jsme byli na soustruhu a na výrobě kostky. Nejvíc mě bavila asi výroba kostky. " 
 "Dělali jsme palačinky. Nejvíc se mi líbilo u výroby bloků. Teď děláme kostky. Přemýšlím o tom, že se budu hlásit na školu. Má to na mě určitě vliv."
"Rád dělám s železem, se dřevem, líbí se mi to tady, rád pracuju. Je to tady fajn."
"Dělali jsme vrtulníky z lega, dělali jsme palačinky, bloky, a asi ty palačinky byly největší sranda. A celkově to je fajn. Už jsem říkala spolužačce, že bychom se mohly zkusit přihlásit, ale chci jít do Prahy studovat, takže nevím."

Další soutěž chystá Dakol už 13. 10. Žáci budou společně s jinými školami hrát o titul Zlatý masér.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy