V městské části Havířov-Město si několik let střádali peníze z participativního rozpočtu, aby mohli investovat do velkého projektu za šest milionů korun. Proti sobě stály projekty na zkulturnění zázemí areálu minigolfu a výstavby víceúčelového fotbalového hřiště Gascontrolu.
Ondřej Baránek (ANO), náměstek primátora: "Za pozornost stojí nejvíc bitva v Havířově-Městě. Byli dva hlavní projekty. Jeden byl zkulturnění zázemí areálu minigolfu a proti tomu stál projekt víceúčelového hřiště na Gascontrolu. Toto hlasování bylo velmi, velmi těsné. Snad o 59 hlasů zvítězilo zatraktivnění zázemí v areálu minigolfu. Tam hlasovalo více než tisíc lidí. Čili to jsou zajímavosti letošního participativního rozpočtu. Mě těší zájem lidí o tento projekt, protože splňuje to, co má. To znamená, že občané si mohou přímo rozhodovat o tom, co bude v jejich okolí a jak to zvelebit podle jejich potřeb."
Nové fotbalové hřiště mělo sloužit i ragbistům.
Martin Porembski, manažer FK Gascontrol Havířov: "Mrzelo nás to samozřejmě hodně. 59 hlasů rozdíl je strašně malý. Spíš nás mrzelo, že v tomto hlasování nebyly výsledky průběžné, bylo až konečné hlasování. V minulých letech bylo průběžné hlasování, kdy každý viděl, kdo má kolik hlasů. Projektem bylo fotbalové hřiště spojené s ragbisty, kteří by tady trénovali včetně mládeže. Projekt byl travnaté fotbalové hřiště se zavlažovacím systémem. Bylo by to náhradní fotbalové hřiště, protože hlavní plocha je totálně vytížená našimi osmi družstvy. To znamená, že je velice špatná, nemá zavlažování. Je to prostě už vytížené na maximum.”
Velké zklamání neskrývali ani rodiče.
Markéta Štrauchová, rodič: "Mrzí nás to hodně, jelikož tady je spoustu dětí, které jsou šikovné a někam to doufám dotáhnou do budoucna a potřebují tady na něčem hrát a mít nějakou pořádnou plochu. Myslím si, že by si tady určitě zasloužily mít pořádné hřiště.”
Fotbalový klub bude nyní jednat s městem, zda by jako vlastník pozemku nezafinancoval výstavbu hřiště z rozpočtu.