Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

SVČ Asterix připravilo pro rodiče závěrečnou akademii

Havířov |

Středisko volného času Asterix poskytuje dětem nespočet zájmových kroužků. Vždy jednou v roce pak mohou děti své dovednosti ukázat v rámci závěrečné akademie rodičům.

Na 250 členů různých kroužků, které nabízí SVČ Asterix, se mohlo převést na závěrečné akademii v KD P. Bezruče. S přípravami tak velké akce začalo středisko už na podzim, což šlo na výsledku vidět.

Lucie Vachulová, SVČ Asterix: "Máme různé zájmové útvary, ale ne všechny mohou vystoupit na pódiu. Takže dnes se tady představí taneční kroužky, aerobik, latina, kytara, flétna, taekwondo. Takové, co mají jevištní charakter a ty co nemají jevištní charakter, tak máme výstavu v Galerii Maryčka, kde si mohou všichni prohlédnout po celý měsíc naši práci žáků, co se týče keramických výtvorů a malování.”
anketa: “Do Asterixu chodím, protože mě to baví a chtěla jsem tam kvůli kamarádům a mám to tam ráda. Těším se na dnešek. Přijdou mě podpořit mamka s taťkou, babička, děda a strejda, brácha.”
anketa: “My se těšíme hodně a chodíme do Up&Down mini kids a jsem tady první rok. Baví mě to tady, je to strašná zábava a užívám si to, když tančím.”
anketa: “Budeme vystupovat s choreografii Růžový panter a těšili jsme se moc na to. Tréma je hodně velká. Jsme velká parta a chodím do Asterixu prvním rokem.”
anketa: “My jsme se připravovali hlavně na trénincích. Celý rok jsme si připravovali choreografii Venom, se kterou jsme i soutěžili na různých soutěžích i postupových, jako je například Czech Dance tour, nebo Taneční skupina roku a užili jsme si to. Chodím do Asterixu šestým rokem a baví mě tančit a je to náplň mého života.”

Jana Feberová (SOCDEM), náměstkyně primátora: “Já jsem ráda, že pořádají tyto akce, protože to pořádají hlavně pro rodiče, kteří nemohou třeba přijet na závody, kde závodí a sklízejí velké ovace. Já bych chtěla touto cestou poděkovat všem v Asterixu, včetně paní ředitelky a jejího týmu, protože odvádějí skvělou práci, a to množství dětí, které jsou zapojeny v Asterixu, svědčí samo o sobě, že rodiče jsou spokojení a já taky.”

Asterix se snaží stále rozšiřovat nabídku kroužků.

Lucie Vachulová, SVČ Asterix: "Myslím si, že zájem je velký. O kroužky máme stále více zájemců, ale pořád přijímáme nové členy a jsme otevřeni všem. Zájem rodičů máme velký, protože letos se nám podařilo vyprodat celé kulturní středisko tady, takže máme úplně vyprodáno a moc se těšíme.”
Nahlásit chybu


K tématu

Akademie Asterixu byla oslavou talentu a kreativity

26. června 2026 8:37 | Havířov | Bára Kelnerová

Středisko volného času Asterix patří k největším organizátorům volnočasových aktivit ve městě. Do kroužků dochází už přes tisíc dětí. Školní rok Asterix zakončil akademii pro veřejnost.

SVČ Asterix nabízí v letošním roce 83 kroužků, zájem ze strany dětí je obrovský

31. října 2025 11:35 | Havířov | Bára Kelnerová

Středisko volného času Asterix v Havířově nabízí dětem více než osmdesát zájmových kroužků, od sportovních a tanečních až po technické či výtvarné. Zájem o ně je obrovský a většina míst je už teď obsazená. Problémem ale začínají být prostory.

SVČ Asterix v Havířově otevřelo 83 různých kroužků

3. listopadu 2025 10:30 | Havířov | Bára Kelnerová

Středisko volného času Asterix v Havířově nabízí dětem přes osmdesát různých kroužků a o většinu z nich je velký zájem. Už nyní jsou téměř všechna místa obsazená, a středisko tak naráží na nedostatek vhodných prostor pro jejich pořádání.


Ostrava má jednu z nejmodernějších střelnic v zemi. Větší část je v podzemí

Ostrava má jednu z nejmodernějších střelnic v republice. Nový areál v Hulvákách stál 153 milionů korun a nabízí podmínky pro špičkové sportovce i veřejnost. Naplno se otevře v průběhu září.

Nákladní auto vjelo do kolejiště tramvají v Ostravě, řidič měl zdravotní problém

Dnes 8:07 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Kamion z ničeho nic vyjel mimo silnici a skončil v kolejišti tramvají. Vážná nehoda zastavila provoz na páteřní tramvajové trati mezi Ostravou-Porubou a centrem. V místě se tvořily kolony a dopravní podnik zavedl náhradní autobusovou dopravu.

Sedmnáctiletou dívku srazil na Bruntálsku vlak, v kritickém stavu ji do nemocnice přepravil vrtulník

Dnes 9:18 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Ze zatím neznámých důvodů došlo v úterý mezi stanicemi Zátor a Milotice nad Opavou ke střetu sedmnáctileté díky a vlaku. Po srážce utrpěla dívka život ohrožující poranění pánve, ruky a hlavy. Vzhledem k nepřístupnému terénu ji museli hasiči složitě transportovat na nosítkách k vrtulníku, který ji v kritickém stavu přepravil do Fakultní nemocnice Ostrava.

Studénka postupně vylepšuje zázemí hokejistů, opravila další šatny

Dnes 8:40 | Studénka | Petra Dorazilová

Skončila rekonstrukce dalších tří šaten zimního stadionu ve Studénce. Město zázemí v objektu sportoviště opravuje postupně, v příštím roce plánuje renovovat kabiny hokejového A týmu.

Nová cyklostezka ve Vítkovicích zvýší bezpečnost chodců a propojí obvod se Zábřehem

Vítkovice se Zábřehem propojí nová cyklostezka s chodníkem. Více než šest set metrů dlouhá trasa zvýší bezpečnost chodců i cyklistů a nabídne pohodlnější cestu k in-line areálu.

Ve Slezské Ostravě provedli strážníci preventivní akci. Reagovali na četné stížnosti obyvatel

24. srpna 2026 12:04 | Ostrava-Slezská Ostrava | Tomáš Kořistka

Více strážníků v ulicích a důslednější kontroly. Městská policie se zaměřila na část Muglinova, odkud přicházejí opakované stížnosti na hluk, rušení nočního klidu i kriminalitu. Na kontrolu se přišel podívat také starosta Richard Vereš, který považuje bezpečnost za jednu z hlavních priorit obvodu.

Počasí připravilo pořadatelům i účastníkům závodu dračích lodí na Slezské Hartě náročné i dramatické chvíle

Včera 16:50 | Bruntál | Karel Soukop

Velmi, velmi dlouho budou letos organizátoři, závodníci i diváci vzpomínat na letošní 12. ročník Festivalu a závodů dračích lodí na Slezské Hartě v Jeseníkách. Závod měl hned několik primátů, rekordů i dramatických chvil. Závodilo se o poháry Mikroregionu Slezská Harta, Moravskoslezského kraje a ve sportovní kategorii.

Frýdek-Místek investuje do modernizace okolí Těšínské ulice

Včera 12:35 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Vnitroblok na Těšínské ulici ve Frýdku se mění k nepoznání. Jeho problémy se stojící vodou se stanou minulostí. Přibude parkovacích míst a celý prostor bude zkultivován.

Karviná pokračuje v opravách vnitrobloků a veřejných prostranství

24. srpna 2026 14:50 | Karviná | Richard Kutěj

Město Karviná pokračuje v úpravách a rekonstrukcích veřejných prostranství a vnitrobloků. V současné době probíhá několik těchto akcí, další jsou již v přípravě.

Havířovské koupaliště láká v horku tisíce návštěvníků

Včera 8:24 | Havířov | Bára Kelnerová

Havířovské koupaliště zažívá povedenou sezonu. Přestože počasí nebylo vždy ideální, areál už navštívily desítky tisíc lidí a v horkých dnech sem míří i tisíce návštěvníků denně.

Stonavští zahrádkáři zvou na výstavu ovoce a zeleniny

Dnes 13:07 | Stonava | Jiří Brzóska

Stonavští zahrádkáři zvou širokou veřejnost na tradiční výstavu ovoce a zeleniny. Uskuteční se v neděli 6. září v klubovně zahrádkářů, a to od deseti hodin dopoledne do šesti večer.

Stonavské děti během radovánek procestovaly svět tancem

Dnes 13:06 | Stonava | Jiří Brzóska

Součástí Dětských radovánek v závěru školního roku jsou tradičně vystoupení stonavských dětí. Společně se svými pedagogy si i tentokrát připravily pestrý program, který zahájily školní mažoretky.

Anetka, Basia i Rysio - absolwenci w drodze na nowy level

Dnes 12:57 | Stonava | Otýlie Tobolová

Basia, Anetka i Rysio to tegoroczni absolwenci małoklasowej Polskiej Szkoły Podstawowej w Stonawie. W czerwcu po raz ostatni spotkali się w swojej klasie, aby odebrać świadectwa. Po wakacjach Basia i Rysio rozpoczną naukę w Polskiej Szkole Podstawowej w Suchej Górnej, a Anetka – w ośmioletnim gimnazjum w Karwinie.

Portavita otevřela v Havířově nové centrum pomoci. Na Jarošově ulici nabízí sociální rehabilitaci

Včera 16:30 | Havířov | Jana Lipowská

Spolek Portavita pomáhá lidem v obtížných životních situacích. Nově v Havířově na Jarošově ulici otevřel centrum sociální rehabilitace, které vzniklo rozsáhlou rekonstrukcí chátrající budovy bývalé restaurace Bivoj.

Martin Klepek o projektu Slezské univerzity CEPIS

24. srpna 2026 10:51 | Karviná | Richard Kutěj

Martin Klepek o projektu Slezské univerzity CEPIS.

Havířov chystá velkou proměnu nám. Republiky i okolí

24. srpna 2026 8:08 | Havířov | Bára Kelnerová

Havířov připravuje rozsáhlou proměnu náměstí Republiky a jeho okolí. Projekt má vytvořit příjemnější a více využívaný prostor pro setkávání, odpočinek i pořádání kulturních akcí. Počítá se také s větším využitím zeleně a zachováním metasekvojí.

SVČ Asterix připravilo pro rodiče závěrečnou akademii
Vydáno 18. června 2024 8:51, Havířov, Bára Kelnerová
Středisko volného času Asterix poskytuje dětem nespočet zájmových kroužků. Vždy jednou v roce pak mohou děti své dovednosti ukázat v rámci závěrečné akademie rodičům.

Na 250 členů různých kroužků, které nabízí SVČ Asterix, se mohlo převést na závěrečné akademii v KD P. Bezruče. S přípravami tak velké akce začalo středisko už na podzim, což šlo na výsledku vidět.

Lucie Vachulová, SVČ Asterix: "Máme různé zájmové útvary, ale ne všechny mohou vystoupit na pódiu. Takže dnes se tady představí taneční kroužky, aerobik, latina, kytara, flétna, taekwondo. Takové, co mají jevištní charakter a ty co nemají jevištní charakter, tak máme výstavu v Galerii Maryčka, kde si mohou všichni prohlédnout po celý měsíc naši práci žáků, co se týče keramických výtvorů a malování.”
anketa: “Do Asterixu chodím, protože mě to baví a chtěla jsem tam kvůli kamarádům a mám to tam ráda. Těším se na dnešek. Přijdou mě podpořit mamka s taťkou, babička, děda a strejda, brácha.”
anketa: “My se těšíme hodně a chodíme do Up&Down mini kids a jsem tady první rok. Baví mě to tady, je to strašná zábava a užívám si to, když tančím.”
anketa: “Budeme vystupovat s choreografii Růžový panter a těšili jsme se moc na to. Tréma je hodně velká. Jsme velká parta a chodím do Asterixu prvním rokem.”
anketa: “My jsme se připravovali hlavně na trénincích. Celý rok jsme si připravovali choreografii Venom, se kterou jsme i soutěžili na různých soutěžích i postupových, jako je například Czech Dance tour, nebo Taneční skupina roku a užili jsme si to. Chodím do Asterixu šestým rokem a baví mě tančit a je to náplň mého života.”

Jana Feberová (SOCDEM), náměstkyně primátora: “Já jsem ráda, že pořádají tyto akce, protože to pořádají hlavně pro rodiče, kteří nemohou třeba přijet na závody, kde závodí a sklízejí velké ovace. Já bych chtěla touto cestou poděkovat všem v Asterixu, včetně paní ředitelky a jejího týmu, protože odvádějí skvělou práci, a to množství dětí, které jsou zapojeny v Asterixu, svědčí samo o sobě, že rodiče jsou spokojení a já taky.”

Asterix se snaží stále rozšiřovat nabídku kroužků.

Lucie Vachulová, SVČ Asterix: "Myslím si, že zájem je velký. O kroužky máme stále více zájemců, ale pořád přijímáme nové členy a jsme otevřeni všem. Zájem rodičů máme velký, protože letos se nám podařilo vyprodat celé kulturní středisko tady, takže máme úplně vyprodáno a moc se těšíme.”
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/havirov/11000043593/svc-asterix-pripravilo-pro-rodice-zaverecnou-akademii